01-04 лютого заміська тренінгова база «Санрайз» гостинно приймала 20 учасників семінару «Взаємо-дія».
![](http://ahalar.org/media/DSC02305.jpg)
За підсумками попередніх семінарів програми «Територія розвитку 8» з двох груп та понад 40 учасників було сформовано єдину групу активістів.
На «печа-кучі» учасники представили свої оновлені справи, поділились труднощами та успіхами, які відбулись та змінами особисто в собі.
![](http://ahalar.org/media/66_3.jpg)
На початку семінару прозвучав важливий меседж: проект варто розглядати не як окрему дефініцію, а через призму власного життя. Тут діють спільні закони, що базуються на ціннісних орієнтаціях, поглядах, досвіді, сприйнятті та прийнятті себе, особливостях культурного середовища.
Учасникам вдалося зрозуміли свою роль у проекті та визначити як працювати у напрямку успіху, не втрачаючи балансу та відчуття наповненості.
![](http://ahalar.org/media/DSC02301_1.jpg)
Неабиякий відгук отримало в учасників тема, винесена тренерами на обговорення «Як досягати цілі?». Розібрали актуальні питання: «Що мені заважає діяти?», «Чому я не відчуваю задоволення від власних успіхів?». Дійшли до висновку, що вибір, зроблений нами, може бути не усвідомленим шляхом, а наслідком прагнення відповідати очікуванням оточуючих.
Робота в групах зі створення «Карти проекту» дозволило прорахувати ризики та перешкоди, визначити практичні кроки для реалізації зон розвитку, під іншим кутом розглянути напрямок впровадження ініціатив, зрозуміти кінцеву мету проекту.
![](http://ahalar.org/media/65.jpg)
Важливою для учасників була зустріч з учасником «Території розвитку 5» Артемом Рудомьоткіним – засновником журналу PROactive та всеукраїнської премії в сфері соціальних проектів Social Project Awards.
Він як голова правління громадської організації «Нове Майбутнє» поділився власним досвідом реалізації проектів, роботи в команді, перешкодами, з якими довелось зіштовхнутись.
![](http://ahalar.org/media/62.jpg)
Яскравим та цікавим досвідом для учасників семінару стало проведення благодійної лотереї – як одного з можливих та ефективних способів фандрайзингу. Гроші збиралися для фінансування одного з проекту учасників семінару «Території розвитку». Під час лотереї наші активісти не тільки надали призи для розіграшу, а й виступили в ролі меценатів лотереї. Треба наголосити, що ведучою вже третьої лотереї в рамках програми виступила учасниця «Території розвитку 6» Олена Кочанова, яка створила відповідний святковий настрій та атмосферу.
Отримані кошти від лотереї спільним рішенням було урочисто вручено Тетяні Гармидер з Києва – автору проекту «Особлива подорож».
![](http://ahalar.org/media/64.jpg)
Заключний день семінару дав можливість зрозуміти, що філософія кожного активіста базується на спільному бажанні вирішити проблеми в локальних громадах.
Проект реалізується за підтримки Фонда Ч. Ст. Мотта.