Вийшов посібник з відкритого управління місцевими бюджетами

відритий бюджетПредставляємо нове корисне видання під назвою Відкрите управління бюджетами територіальних громад”. Методичні рекомендації.

Посібник містить рекомендації, як планувати соціально-економічний розвиток, формувати бюджет територіальної громади, враховуючи умови реформи децентралізації влади в Україні, а також у відповідності із новими державними вимогами, демократичними принципами «доброго врядування», кращими міжнародними практиками.

ЗАВАНТАЖИТИ

Особливу увагу приділено механізмам та формам участі громадськості у бюджетному процесі, зокрема, методиці бюджету участі, програмно-цільовому методу бюджетування, розглянуті типові помилки, які допускають органи місцевого самоврядування при плануванні соціально-економічного розвитку громади.

Ці рекомендації можуть допомогти як представникам органів місцевого самоврядування та інших органів публічної влади, так і громадським активістам, які прагнуть покращити ефективність та відкритість врядування на місцевому рівні.

Авторами посібника стали Олеся Голинська, експерт ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», консультант з економічних питань Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень, доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України та голова ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Ганна Трепалюк.

Цю публікацію було здійснено за підтримки Європейського Cоюзу в межах Проекту “Партнери у наданні можливостей” . Відповідальність за зміст публікації несуть виключно автори, і його жодним чином не варто сприймати як такий, що відображає погляди Європейського Союзу.

Поділитись Постом

Post Comment