Практичний інструмент для оцінювання ефективності діючих соціальних програм, а також визначення нових напрямків утілення соціальної політики розробила Кіровоградська обласна організація ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”. Мова про Методологію оцінки ефективності соціальних програм регіонального рівня, яка може також полегшити громадам працювати над впровадженням соціального замовлення.
Адже перед тим як залучати недержавні організації до надання соціальних послуг, необхідно оцінити у яких нових послугах є потреба, хто їх може надавати і що саме необхідно змінити у реалізації соціальної політики на місцевому рівні.
– Важливо, щоби загальноукраїнське законодавство виконувалося на регіональному рівні. Бо інакше немає ніякого сенсу від впровадження реформ. Експертки нашої організації підготували методологію оцінки, яка має допомогти проаналізувати наскільки реалізація соціальних програм у Кіровоградській області сприяє розширенню ринку соціальних послуг, залученню до нього недержавних, закрема, громадських організацій. Ми впевнені, що ця методологія стане в нагоді усім експертам/-кам, які адвокатують інструмент “соціальне замовлення” у своїх громадах. Завжди готові поділитися власним досвідом з цього приводу, – прокоментувала Алла Волошина, голова КОО ВГО “АССН”.
Застосування Методології оцінки ефективності соціальних програм регіонального рівня дозволяє виміряти наступні параметри:
- забезпечення реалізації державної політики у сфері надання соціальних послуг на регіональному рівні;
- узагальнення визначених районними державними адміністраціями, виконавчими органами міських рад, міст обласного значення, рад територіальних громад потреб у соціальних послугах, оприлюднення відповідних результатів;
- інформування населення регіону про перелік соціальних послуг, їх зміст і порядок надання у формі, доступній для сприйняття особами з будь-яким видом порушення здоров’я;
- забезпечення ведення Реєстру надавачів соціальних послуг на регіональному рівні;
- здійснення на регіональному рівні моніторингу надання соціальних послуг, оцінки їх якості та оприлюднення відповідних результатів;
- розширення ринку надавачів соціальних послуг та впровадження соціального замовлення.
Завантажити повний текст Методології можна за цим посиланням.
Методологія підготовлена за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED) у межах реалізації проєкту «Соціальне замовлення: співпраця влади і громади Кіровоградщини».