Налагодження партнерської співпраці – крок до розвитку місцевої демократії

В продовження розширення та розвитку діяльності на Сумщині Ресурсного центру із розвитку місцевої демократії, який вже кілька місяців активно працює на базі громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення «Сумщина», налагоджується співпраця та партнерська підтримка між різними громадськими об’єднаннями, так само як і з органами місцевого самоврядування в громадах, територіальними представництвами органів держвлади в області та новоствореними ОТГ.

В рамках цього напрямку нещодавно відбулася зустріч експертів і фахівців Ресурсного центру з колегами та активістами громадянської спільноти і керівниками громадських організацій в місті Лебедин, а також консультування та перемовини з представниками місцевого самоврядування міста та району, в тому числі й з питань сприяння розвитку, створення та активізації діяльності ОСН. Конструктивні та результативні обговорення актуальних поточних питань за участі голови громадської ради при Лебединській районній державній адміністрації Людмили Реви, депутата Лебединської районної ради Сергія Древаля, члена ГР при Лебединській РДА та активіста ГО «За рідний край» Любові Кравчило провели керівник сумського Ресурсного центру із розвитку місцевої демократії Сергій Гапуніч, юрист цього центру Андрій Букін та активіст громадської організації «Асоціація власників житла Сумщини» Володимир Обозний, експерт РЦ з комунікацій Максим Новіков. За домовленості цих учасників своєрідного тематичного «круглого столу» було сформовано робочу групу з проведення лобістської кампанії в м. Лебедин щодо актуалізації та прийняття оновленого Положення «Про органи самоорганізації населення у м. Лебедин» та Програми сприяння органам самоорганізації населення (ОСН).

На основі аналізу стану справ з розвитку місцевої локальної демократії у громаді міста Лебедин і Лебединського району та використовуваних інструментів і механізмів співпраці громади, місцевого бізнесу та влади вони одразу обговорили підготовлені фахівцями сумського РЦ відповідні листи-пропозиції до основних стейкхолдерів – міському голові, очільникам та членам відповідних депутатських комісій міської та районної рад, зацікавленим депутатам, а також голові і членам відповідних Громадських ради – про перспективи створення та розвитку органів самоорганізації населення, про програму і проект впровадження заходів з розвитку місцевої демократії, подальші плани і пропозиції співпраці, напрацювання і дорожню карту сприяння ОСН. Домовились, що з цих питань місцеві активісти за сприянням і з використанням можливостей та потенціалу сумського РЦ будуть і в подальшому проводити відповідні зустрічі, перемовини і досягати результату.

В ході цього візиту до партнерів у громаду Лебединщини відбулися консультації з актуальних тем та навчальні панелі для активістів громадського руху, а юристи і експерти сумського Ресурсного центру із розвитку місцевої демократії та громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення «Сумщина» провели консультування громадян з різноманітних питань та важливих для місцевих жителів проблем.

На перспективу розвитку подальшої співпраці місцевих громадських активістів та їх ГО з сумським Ресурсним центром, члени робочої групи та партнерських ОСН вирішили запланувати проведення на Лебединщини із залученням прихильників й з новостворених ОТГ низки подальших заходів співпраці. Зокрема – продовжити аналіз стану справ з розвитку місцевої локальної демократії та використовуваних інструментів і механізмів співпраці у громадах м. Лебедин та району, провести навчальні заходи для місцевих активістів, організувати роботу консультативно-інформаційного пункту сумського Ресурсного центру в м. Лебедин для місцевої громади та сусідніх новостворених ОТГ у пілотному режимі та за допомогою місцевих активістів, покращити інформування місцевої громади щодо діяльності ОСН через місцеві мас-медіа, інтернет-сайти, соціальні мережі, що буде сприяти формуванню відповідної прихильної громадської думки у місцевій громаді та розширенню кола активістів та прибічників розвитку органів самоорганізації населення. Також в рамках діяльності створеної робочої групи вирішено підготувати проект рішення для місцевої влади щодо Положення про органи самоорганізації населення у м. Лебедин та районі, і відповідні Програми сприяння ОСН.

Варто зауважити, що вся ця діяльність стала можливою завдяки ентузіазму активістів ОСН і сумських ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення «Сумщина», «Житловий експерт», «Асоціація власників житла Сумщини», «За рідний край», а також завдяки підтримки проекту сум’ян «Ресурсний центр для ОСН – новий рівень самоорганізації населення на Сумщині: місце співпраці громади, влади та бізнесу» з боку Міжнародного фонду “Відродження” в рамках  Програми «Демократична практика».

Поділитись Постом

Post Comment