Експерти Асоціації відвідали Березівську ОТГ для обговорення стану охорони здоров’я у громаді

24 квітня 2019 року в Березівській ОТГ відбулась нарада Експертної групи реформ при Березівському міському голові з питань удосконалення стану охорони здоров’я у громаді.

У нараді взяли участь голова Березівської ОТГ – Валерій Григораш, директор Березівського ЦПМСД – Ірина Кондрашова, керівниця ГО «Пацієнти Буковини» – Наталія Гусак а також Андрій Крупник та Олександра Калашнікова – експерти проекту «Березівській ОТГ – сучасну освіту та охорону здоров’я», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

IMG_1801

Метою експертної наради було обговорення шляхів налагодженню комунікації громади та Березівського ЦПМСД. Березівська ОТГ не є засновником Центру, тому вона є споживачем медичних послуг. В даному випадку, важливим є налагодження комунікація між Центром – як надавачом послуг, та ОТГ – як споживачем.  Разом з  тим, як на керівництві ОТГ, так і на Центрі лежить важливе завдання – забезпечення громадського здоров’я. І координація зусиль громади та Центру є вкрай важливою для зниження рівня захворюваності мешканців.

IMG_1808

Експертка  Наталія Гусак запропонувала керівництву ОТГ та Центру створити спільну між секторальну робочу групу з питань громадського здоров’я в ОТГ при голові громади. Дана робоча група буде проводити постійний моніторинг показників здоров’я в громаді та пропонувати спільні рішення для вирішення завдань в сфері охорони здоров’я. Але основним завданням цієї групи буде координація зусиль громади та Центру у сфері  забезпечення громадського здоров’я.

Голова громади та директорка Центру позитивно оцінила цю пропозицію та висловили свою зацікавленість у створенні такої робочої групи.

Також під час засідання були обговорені питання: функції громади як споживача медичних послуг; повноважень об’єднаної громади у сфері охорони здоров’я; міжмуніципальні угоди: плани на майбутнє.

Після засідання Наталія Гусак провела інформаційний семінар для медичного та технічного персоналу Березівського ЦПМСД. На семінарі обговорювались питання: 1) забезпечення фінансової спроможності ЦПМСД; 2) комунікація з населенням в діяльності ЦПМСД; 3) зміна взаємовідносин лікар – пацієнт; 4) пацієнт-орієнтований підхід при профілактиці захворювань та наданні медичних послуг.

Олександра Калашнікова презентувала виготовлену в рамках проекту поліграфічну продукцію, яка допоможе Центру та громаді інформувати населення про важливість підписання декларацій із сімейним лікарем.43C022BB-F606-4C77-AC74-6828383F5542

 

Поділитись Постом

Post Comment