В Києві експерти представили результати проекту в сфері реформування освіти

01

Експерти з 5 регіонів України розказали про свій досвід реалізації проекту «Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні», який був реалізований у пілотних областях – Чернігівській, Волинській, Херсонській, Одеській та Луганській.

“Ідея проекту виникла ще в 2017 році після візиту мережі Ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії на Хмельничину, де нас ознайомили з досягненнями в реформуванні освіти на місцевому рівні за результатами пілотного проекту. Ресуорвання освіти – це складний крок, навіть якщо є бажання та політична воля реформувати, є дуже багато сторін із різними внутнішніми та зовнішніми мотиваціями”, – зазначила керівниця проекту (ГО “Доброчин”) Наталія Дрозд.

Основним завданням став аналіз ефективності освітньої мережі в громаді. Результати цього аналізу та рекомендації було винесено на широке обговорення зі всіма зацікавленими сторонами: директорами шкіл, вчителями, мешканцями громад, депутатами та представниками місцевої влади. Загалом було проведено 25 заходів у яких взяло участь понад 650 осіб. Для кожної громади експерти розробили Плани розвитку освітньої мережі.

Аналіз ефективності освітньої мережі показав, що проблеми пілотних громад є характерними для більшості об’єднаних територіальних громад. Освітня сфера, як правило, є найбільш витратною в бюджеті ОТГ та складає 50%-70%.

“Перше, що ми побачили в результаті аналізу – це нерівні матеріально-технічні умови навчання в школах. В центральній громаді учні, як правило, здають ЗНО краще”, – зазначила аналітикиня ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Олександра Калашнікова.

Система закладів освітньої мережі є неефективною через мало комплектність класів, застарілі методи навчання та низьку енергоефективність будівель. Погані дороги між населеними пунктами не дозволяють місцевим радам ефективно реалізовувати реформу освіти, зокрема, проводити оптимізацію шкільної мережі.

Особливо важливим в цьому процесі є саме залучення широкого кола зацікавлених осіб до обговорення, проведення роз’янювальної роботи та інформаційних кампаній.

Захід проведено в рамках проекту «Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні», який проходить завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.  

02

 

 

Поділитись Постом

Post Comment