Експерти Асоціації вивчили думки пацієнтів та лікарів щодо основних проблем сфери охорони здоров’я

30 січня 2019 року експертами Асоціації сприяння самоорганізації населення були проведені 2 фокус-групи із медичними працівниками та пацієнтами Березівської ОТГ Одеської області.

Фокус-групові інтерв’ю проводились в рамках проекту “Березівській ОТГ – сучасну освіту та охорону здоров’я”, що реалізується Асоціацією спільно з Березівською міською радою за підтримкою Міжнародного фонду “Відродження”.

Фокус-групи були проведені з метою отримання бачення пацієнтів та лікарів щодо основних проблем сфери охорони здоров’я, які потребують уваги з боку керівництва громади. Результати аналізу фокус-груп будуть використані експертами проекту для розробки рекомендацій Березівській міській раді в сфері реформування медицини.

На думку працівників медичних закладів громади, медичній сфері громади притаманні проблеми, які є пошреними в більшості невеликих населених пунктів України. Серед яких: недосконале матерально-технічне усаткування, брак кваліфікованих кадрів, брак бюджетного фінансування на ліки, низька свідомість пацієнтів, які своєчасно не звертаються до лікарів. Медики, в цілому, позитивно оцінють реформу медицини, однак, звернули увагу на певну неузгодженість реформ та розмиття відповідальності за медицину через неузгодженості медичної реформи та реформи децентралізації.

Пацієнти, в свою чергу, вважають, що реформа необхідна, однак вони недостатньо інформовані про те, який перелік послуг вони можуть отримати у сімейного лікаря. Вони також наголошували на тому, що на рівні району відчувається брак кваліфікованих медичних кадрів, тому вони віддають перевагу спеціалістам із обласних медичнх закладів.

Заголом, інформація отримана за допомогою фокус-груп дозволять експертам проекту сформулювати більш якісні рекомендації для міської ради.

Поділитись Постом

Post Comment