Як підвищити ефективність місцевих бюджетів. (Анонс навчання для громад Херсонської та Луганської областей)

Запрошуємо місцевих громадських активістів та представників місцевого самоврядування зі згаданих областей у м. Миколаєві навчитись основам фінансової безпеки та системи ефективного, прозорого, демократичного управління коштами громад, що спрямована на належну якість муніципальних послуг за оптимальну ціну. А саме:
• Посадових осіб органів місцевого самоврядування (ОМС). Особливо – головних розпорядників бюджетних коштів та фінансових органів ОМС: 4-5 вересня 2018 р.;
• Представників місцевих громадських груп і депутатів 6-7 вересня 2018 р..
У програмі дводенного навчання — роз’яснення «людською мовою» щодо :
• Вимог законодавства України для міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад щодо запровадження системи внутрішнього та зовнішнього контролю за ефективністю місцевих бюджетів;
• Рецептів того, як застосувати механізми місцевої демократії для впливу на ефективність витрачання коштів місцевого бюджету.
Експерт ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Тетяна Золотухіна допоможе:
• посадовцям набути та удосконалити навички проведення оцінки ефективності бюджетних програм а також краще підготуватись до обов’язкового впровадження системи контролю за ефективністю коштів громад на муніципальні послуги з управління майном, землею, інфраструктурою та благоустроєм/освітленням територій громад та інш;
• громадськім активістам і депутатам опанувати громадський аудит, як інструмент налагодження конструктивного діалогу з посадовцями задля ефективного місцевого бюджетного процесу та стратегічного управління своєю місцевою громадою.
Особливо чекаємо анкети – заявки від представників місцевих пілотних громад , що за результатами проекту громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!»за підтримки посольства Великої Британії в Україні пройшли громадський аудит доброчесності запровадження у 2017-18 р. програмно цільового методу(ПЦМ). Реліз підсумкового круглого столу реалізованого проекту на http://frgn.mk.ua/?p=9849.
А тепер мають можливість застосувати можливості ПЦМ для виміру ефективності використання бюджетних коштів громади з наступних областей:
• Херсонської (м. Херсон, м. Каховка; Присиваська і Великокопанівська ОТГ);
• Луганської (м. Сєверодонецьк, м Рубіжне, м. Лисичанськ; Новопсковська ОТГ).
Витрати на харчування, проживання та проїзд (автобус, поїзд класу не вище купе) здійснює ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».
Місце проведення: Бізнес-центр «Олександрівський» (вул. Нікольська, 25, м. Миколаїв).
Кількість учасників обмежена. При надходженні анкет, що перевищує можливості проекту приоритет по даті надходження.
Чекаємо акети– заявки на Школу.
до 17-00 29 серпня 2018 р. E-mail: fondnikol@gmail.com .
Довідки: Тел ФРММ(0512) 47-38-79, тел. Володимир Молчанов (067) 551-68-87.
Прес-служби ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та ХОГО «Причорономорський центр політичних та соціальних досліджень
_____________________________________________________________________________
Навчання проводиться в рамках «Від цілісності до ефективності місцевих бюджетів 4 областей України», якій реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в рамках діяльності Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.
Мета проекту: Запровадити міжнародні стандарти прозорого та підзвітного процесу бюджетування у принаймні 16-х пілотних місцевих громадах (містах регіонального значення та об’єднаних територіальних громадах) в 4-Х областях півдня та сходу України.
Партнери проекту: ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»; Херсонська ГО «Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень»; ГО «Кризовий медіа – центр «Сіверський донець» (м. Северодонецьк Луганська область).

Поділитись Постом

Post Comment