У м. Луцьку говорили про ефективні практики взаємодії влади та громади у Волинських ОТГ

Минув рік діяльності Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії. Рік, насичений подіями та новими здобутками. Про те, як змінилось життя Волинських ОТГ у напрямі співпраці влади та громади говорили, під час круглого столу «Механізми попередження конфліктів центральної та периферійних садиб у ОТГ», який відбувся 05 червня 2018 року.

До участі завітали партнери ресурсного центру та представники об’єднаних територіальних громад Волині.

«Ми, як ресурсний центр, працюємо за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» уже більше 3-х років. Основна мета, яку ставимо перед собою – запроваджувати ефективні діалогові проекти, проекти в яких створюються інструменти участі громади у прийнятті та реалізації рішень. Дві громади, з якими ми найбільш тісно працювати у цьому році – Люблинецька та Дубівська ОТГ Волинської області, проте ми завжди відкриті і ніколи не відмовляємо й іншим громадами, які бачать користь від нашої співпраці. За рік роботи побачили, що одним із основних викликів залишається попередження конфліктів між центральною та периферійною громадою. Впевнені, що у кожного у цьому свій шлях, але є уже напрацьовані практики, якими ми би хотіли сьогодні поділитись та обговорити», – зауважила голова ресурсного центру, Ірина Гайдучик.

Детальніше із діяльністю Ресурсного центру можна ознайомитись тут https://drive.google.com/open?id=1nI-D8GVQPaFhueb7w91QRwOB1B86CKAb.

DSC_0761

Анатолій Пархом’юк, директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Волинській області, озвучив ряд певних викликів, які з’являються у процесі створення та подальшого функціонування ОТГ. Викликами у діяльності, на думку пана Анатолія, залишається боязнь громад втратити свою автентичність, а також якість роботи депутатів, у тому числі, із виборцями. Анатолій Пархом’юк підкреслив важливість створення вуличних комітетів, ОСН та ОСББ, зустрічей із громадськістю, адже такі утворення та зібрання допомагають доносити інформацію до людей про життя в об’єднаних територіальних громадах.

Не менш важливими, на його думку, є й такі документи для ОТГ, як стратегії і статут, які дозволять мешканцям ідентифікувати себе саме із жителями об’єднаної територіальної громади.

DSC_0789

«За час роботи із ресурсним центром нам вдалось запровадити ряд ініціатив, які ефективно працюють до сьогодні. Так, запроваджено конкурс підтримки міні-проектів, де мешканці мають можливість подати свої ідеї та їх реалізувати. До речі, сьогодні останній день подачі проектів і ми бачимо, як активізовується громада і вважаємо, що це хороший крок до взаємодії на рівні громади. Ми напрацювали Статут територіальної громади і для того, щоб його «оживити», були підготовлені інформаційні листівки, по кожному із інструментів громадської участі, які отримали учасники навчальних зустрічей у периферійних громадах. І інновацією для нас стало проведення у 2017 році бюджетних слухань. Це для нас було вперше, але ми переконані, що населенню варто розповідати про бюджет, про те, як він формується та які витрати передбачаються. Крім того, на бюджетних слуханнях мешканцями були висловлені пропозиції, які в подальшому врахували при плануванні бюджету. Зараз, ми регулярно організовуємо зустрічі із мешканцями, тому що побачили, що це велика потреба. Ми спілкуємось, слухаємо, дискутуємо і домовляємось, а по-іншому, без взаєморозуміння та діалогу, громаду буде розвивати важко», – зазначає голова Люблинецької ОТГ, Наталія Сіховська.

DSC_0837

Для  учасників зустрічі були представлені успішні практики владно-громадської взаємодії зібрані Асоціацією сприяння самоорганізації населення м. Одеса, яка є координатором мережі Ресурсних центрів розвитку місцевої демократії, що діють в різних куточках України.

«Якщо ж говорити про подальші плани, то ми хочемо працювати із тими громадами, які розуміють, що діалог – це важливо. Соціально-економічний розвиток громади неможливий без людей. Тому, потрібно визначити і нормативно зафіксувати, які заходи для інформування, консультування та залучення має робити кожна громада. Право одного має тягнути обов’язок іншого, і тільки тоді ми матимемо справді об’єднані громади, які рухаються у одному напрямі, у напрямі розвитку та підвищення якості надання послуг», зауважила Ірина Гайдучик.


Захід відбувся в межах реалізації проекту «Майстерня комунікації влади та населення у об’єднаних територіальних громадах Волині через використання інструментів місцевої демократії», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment