Відбулися тренінгові навчальння для школярів Устилузької ОТГ щодо їх прав та обов’язків у розвитку громади

14 травня 2018 року у с. Пятидні відбувся завершальний з серії навчальних семінарів для школярів Устилузької об’єднаної громади «Мої права та обов’язки у громаді, де я живу». Заходи відбулися в межах реалізації проекту «Запровадження ефективних майданчиків комунікації влади та громади». Мета проекту створити умови для ефективного діалогу між владою та громадою,  план співпраці включає також курс для старшокласників, як майбутнього громади.

Тренінг відбувся на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Пятидні, участь у якому взяли учні 8 та 9 класів. Учні відразу заявили про себе як активних представників громади, вкладаючи у дане поняття своє розуміння… «Учні нашого класу активно беруть участь у всіх змаганнях та заходах школи…» – констатує один з учасників. «Ви активні і це відчутно у спілкуванні, проте мова йшла не лише про активну участь, а й активну розбудову громади…» – уточнила спікер заходу – Зарина Дацик. «Ви – майбутнє громади та держави і спільні позитивні зміни  та кроки вже сьогодні – це краще майбутнє завтра» – продовжує тренерка. Реакція дітей була двозначна: дехто погодився, дехто не зрозумів своєї участі, але з’явилося зацікавлення про що ж мова. Молоді активісти дізналися багато нового: на семінарі говорили про різні прояви громадської активності, можливості молодим людям бути включеними у процеси розвитку громади, спілкувалися на теми гендерної рівності, можливостей та обов’язків дівчат та хлопців в усіх сферах громадського та приватного життя, виходячи із їх прав та обов’язків і разом дійшли висновку, що існують рівні можливостей проявляти свою позицію та активність у розбудові громади. Представили нам ситуацію у населеному пункті та фантазували, що варто виправити чи зробити для удосконалення життя вже сьогодні. На основі отриманих даних виокремили та напрацювати позиції, де діти можуть бути корисні. Серед таких проектів прозвучали: екологічні агітбригади та акції, волонтерські збори, організація свят, концертів, фестивалів, активна громадська участь у житті громади  тощо.

Щоб посприяти розвитку підростаючого покоління, тренер заходу підготувала матеріали про різноманітні можливості для підлітків: розповіла про ресурсні центри, про можливості для членів громадських або волонтерських організацій, про програми молодіжних обмінів, про тренінги та гранти тощо.

«Сьогодні для нас відкрилося багато перспектив. Ми не знали про можливості, які Ви нам розповіли. Напевно здогадувалися, що можемо бути корисні, але боязнь проявити себе чи бути засміяним, заважали нам…» – діляться учасники тренінгу.

Присутнім на семінарі запропонували спробувати свої сили та стати лідерами молодіжної ради. Створення об’єднання – це наступний крок для сором’язливих учнів,які не знали з чого почати. Вогник в очах молодих людей дає надію на краще, а кількість бажаючих створювати молодіжну раду – тому підтвердження.


Заходи відбуваються в межах реалізації проекту «Запровадження ефективних майданчиків комунікації влади та громади», що реалізується ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Поділитись Постом

Post Comment