У Києві громадські експерти та представники влади обговорили проблеми розвитку соціального капіталу та громадянського суспільства в Україні

27 квітня в Києві відбувся Круглий стіл «Соціальний капітал у громадах: стан та перспективи розвитку в Україні», в якому взяли участь експерти ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та інших інститутів громадянського суспільства, представники публічної влади та науковці.

В ході зустрічі були  презентовані та обговорені результати, проведеного Асоціацією сприяння самоорганізації населення, дослідження стану соціального капіталу у громадах України та дослідження ролі громадянського суспільства у реформуванні країни, проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

Андрій Крупник підкреслив проблеми, що стоять на шляху формування соціального капіталу в Україні: «Не забезпечено належним чином відкритість, прозорість та якість діяльності органів обласної влади та їх посадових осіб, зворотній зв’язок є слабким і нерегулярним, зменшено рівень співпраці органів влади з інститутами громадянського суспільства, недосконалість чинних актів законодавства та нормативно-правових актів, які мають забезпечувати умови формування соціального капіталу, неналежна кваліфікація працівників органів влади та інститутів громадянського суспільства». Для вирішення цих проблем запропоновано мобілізаційний сценарій, що передбачає взаємодію та співпрацю всіх сторін та стейкхолдерів.

Ірина Бекешкіна підкреслила, що однією з ключових проблем на шляху формування соціального капіталу є те, що люди в Україні не відчувають своєї спроможності і, як наслідок, це  впливає на їх відчуття власної відповідальності за стан справ в Україні та в місці їх проживання. «Для розвитку соціального капіталу та посилення відчуття власної відповідальності у людей, потрібно посилювати реальну спроможність та давати людям інформацію, що можна дійсно щось зробити». В даному процесі важливу роль відіграють ЗМІ та їх взаємодія з громадськими організаціями. Крім того, реформа децентралізації підсилила роль місцевих громадських організацій, а саме громадянське суспільство має бути одним з тих рушіїв позитивних змін, які необхідні у суспільстві. «Соціальний капітал – це об’єднані позитивні зусилля громади і тут не обійтись без громадських організацій».

За результатами обговорення учасники круглого столу зазначили, що для покращення стану соціального капіталу необхідно удосконалювати законодавство, підвищувати рівень довіри в суспільстві, навчати людей вести діалог та знаходити консенсус, розвивати місцеву демократію, механізми участі, проводити навчання та громадянську освіту, поширювати соціальне мережування, розвивати аналітичні центри та громадські організації в регіонах, проводити інформування та роз’яснення щодо реформ та процесів, які відбуваються в країні. Крім того, була відзначена роль Координаційної ради, яка має стати майданчиком для взаємодії громадянського суспільства та влади, проте наразі люди не проінформовані про її існування та не розуміють її значення.

Захід проведено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує  Міжнародний  фонд  «Відродження» (МФВ) у партнерстві з  Open Society Foundations за фінансової  підтримки Посольства Швеції в Україні.

Поділитись Постом

Post Comment