У Дубівській ОТГ відбулися майстер-класи  по використанню електронних петицій та місцевої ініціативи Дубівська ОТГ, інструменти прямої демократії, майстер-клас

2 травня розпочалися майстер-класи по використанню інструментів прямої демократії для мешканців Дубівської громади. Навчання провели для мешканців периферійних сіл Бахів та Вербка. Майстер-класи покликані сприяти налагодженню ефективного діалогу між владою та громадою.

            Процес децентралізації влади потребує активізації самих громадян у прийнятті рішень через різні форми громадської участі. З активістами та мешканцями говорили про електронні петиції та про місцеві ініціативи, або як бути депутатом без депутатського значка.

           Електронна петиція – особливий вид колективного звернення, яким можуть користуватись жителі Дубівської ОТГ. Для цього необхідно зареєструватися на сайті https://gromada.org.ua/petitions/, подати текст петиції. Після оприлюднення петиції необхідно зібрати підписи. Підтримана необхідною кількістю голосів петиція розглядається органом влади упродовж 10 днів. Не підтримана – ігнорується.

           «Це досить зручний спосіб звернутися до місцевої влади, навіть не виходячи з дому. Це скорочує час, оптимізує комунікацію з місцевою владою і дозволяє більшій кількості людей бути активними й піднімати питання свого села», -розповідає експертка ресурсного центру.

           Впродовж зустрічі для учасників рохповідали про правові можливості використання місцевих ініціатив, як інструменту прямої демократії. «Члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування… Місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов’язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи», – повідомляє Ірина. Закон побудови та функціонування місцевого самоврядування в Україні наділяє громадян рядом можливостей та інструментів, які дозволяють їм впливати на розвиток свого села.

            Для учасників, на основі процедур, котрі визначені у Статуті територіальної громади, був підготовлений інформаційний буклети «Електронні петиції, як спосіб донесення своїх пропозицій та проблем до органу місцевого самоврядування» та «Місцева ініціатива, або як бути депутатом без депутатського значка».


Семінари відбуваються в межах реалізації проекту «Майстерня комунікації влади та населення у об’єднаних територіальних громадах Волині через використання інструментів місцевої демократії», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення»

за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

1 2 3 4 5

Поділитись Постом

Post Comment