В Устилузі навчали підлітків громадській активності

Нещодавно у Устилузькій громаді стартував проект «Запровадження ефективних майданчиків комунікації влади та громади». Проект включає курс для старшокласників, як майбутнього громади. У п’ятницю 20 квітня 2018 року у м.Устилуг відбувся перший навчальний семінар для школярів «Мої права та обов’язки у громаді, де я живу». Таких семінарів буде проведено три, що дасть змогу охопити більше учнів громади.

Навчальний курс пройшов на базі Устилузької школи І-ІІІ ступеня. Учасниками були учні 9-11 класів. Активність молоді була різною та спостерігався певний поділ на оптимістів та тих, хто не вірить у позитивні зміни.

«Ви майбутнє громади і ви рушії змін, як позитивних так і негативних. Як кажуть: прагніть зробити якнайкраще, тому що погано вийде і саме…» – закликала тренер заходу Зарина Дацик.

На тренінгу актуальними були теми гендерної рівності, можливостей та обов’язків дівчат та хлопців в усіх сферах громадського та приватного життя. Виходячи із їх прав та обов’язків і разом дійшли висновку, що існують рівні можливостей проявляти свою позицію та активність у розбудові громади. Для молоді не новина прояв громадянської активності та ініціативи, оскільки в місті активно діє ГО «Устилузька Молодіжна Організація», керівник якої залучає старшокласників до розбудови громади вже з раннього віку. «Ми є учасниками багатьох волонтерських, екологічних заходів. Радо підтримуємо ініціативи міста та буде ще краще простіше це робити,якщо волонтерів ставатиме більше… наша сила в обєднанні!» – агітувала старшокласниця Владислава, розповідаючи реалії активності молоді в Устилузі.

Щоб посприяти розвитку підростаючого покоління, тренер заходу підготувала матеріали про різноманітні можливості для підлітків: розповіла про ресурсні центри, про можливості для членів громадських або волонтерських організацій, про програми молодіжних обмінів, про тренінги та гранти тощо.

Присутнім на семінарі запропонували спробувати свої сили та стати лідерами молодіжної ради. Кілька бажаючих на сьогодні досить непогана, маємо надію втілити плани у реальність.


Заходи відбуваються в межах реалізації проекту «Запровадження ефективних майданчиків комунікації влади та громади»,, що реалізується ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

1 2 3 8 7 6

Поділитись Постом

Post Comment