Мешканців Люблинецької ОТГ навчали користуватися нормами ЗУ «Про доступ до публічної інформації»

18 квітня 2018 року у селі Довгоноси Люблинецької ОТГ для активістів та мешканців проведено черговий майстер клас по використанню інструментів прямої демократії. Семінар спрямований на підвищення рівня поінформованості та активності членів територіальних громад з питань використання форм та механізмів місцевої демократії. Говорили про пасивну громадську участь або як користуватися Законом України «Про доступ до публічної інформації». Закон визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації.
Під час майстер-класів говорили про запити і звернення, про розпорядників інформації і форми звертання до них. Не оминули і питання термінів «А чи знаєте термін протягом якого місцева рада має відповісти на ваші запитання?», – питали у учасників. На жаль обізнаність щодо своїх прав на доступ до інформації бажають кращого. Для кожного із учасників були підготовлені відповідні інформаційні листівки, які допоможуть не лише почути, а й в разі необхідності розібратись та застосувати даний інструмент самотужки. Майстер-класи дають можливість переходити від вимог до дій у правовому полі. «Не обов’язково чекати зустрічей із владою, інколи те, що вас цікавить можна отримати і без них, не виходячи з дому, просто сформулювавши і подавши своє запитання належним чином», говорить керівниця Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії.


Семінари відбуваються в межах реалізації проекту «Майстерня комунікації влади та населення у об’єднаних територіальних громадах Волині через використання інструментів місцевої демократії», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення»
за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

2 3 4 5

Поділитись Постом

Post Comment