Активістів Люблинецької ОТГ навчали здійснювати громадський контроль над владою

Застосування інструментів місцевої демократії сприяє залученню небайдужих до вирішення локальних проблем та відстоювання інтересів. Одним з етапів формування діалогу між владою та громадою є вміння користуватися у правовому полі цими інструментами.
В умовах реформи місцевого самоврядування та надання нових можливостей та повноважень ОТГ з’являються нові виклики для контролю за місцевою владою.
17 квітня 2018 року у селі Мощена провели майстер класи по використанню інструментів місцевої демократії, зокрема про інструменти громадського контролю за діяльністю місцевої влади.
Громадський контроль має інструменти пасивного та активного контролю. Мешканці можуть слідкувати за діяльністю влади через оприлюднені документи, ухвалені рішення з власного домашнього комп’ютера або ж надсилати офіційні запити на інформацію чи персонально відвідувати пленарні засідання місцевої ради.
«Ми звикли до того, що рада працює окремо, а ми скаржимось на те, що вони щось роблять не так. Загальний градус незадоволення росте з кожним днем, це чути і у вашому випадку. Якщо ви вважаєте, що ваші інтереси не враховують, то пам’ятайте про те, що криками і претензіями ми лише забезпечуємо те, що влада від нас відвертається. Їм буде простіше приймати рішення без вас. Будуйте діалог на конструктиві. Якщо ви висловлюєте претензію, то нехай це не виглядає, як звинувачення, пропонуйте одразу шляхи спільного вирішення проблеми, і ви побачите, як зміниться ваша громада. Думайте не лише про те, що має зробити влада, а й що можете зробити ви. А інструменти громадського контролю дадуть вам підказку, якими шляхами ви можете піти, щоб в умовах об’єднання громади, ви розуміли, що відбувається, які рішення приймаються і як при цьому на них можна впливати правовими методами», зауважила керівниця Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії, Ірина Гайдучик.


Семінари відбуваються в межах реалізації проекту «Майстерня комунікації влади та населення у об’єднаних територіальних громадах Волині через використання інструментів місцевої демократії», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення»
за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
1 2 3 4 5 6 7 8

Поділитись Постом

Post Comment