У Луцьку провели сертифіковане навчання для мешканців багатоквартирних будинків

26 грудня 2017 року відбувся черговий семінар для мешканців багатоквартирних будинків м.Луцька. Захід відбувся в Центрі енергозбереження та енергоефективності спільно з компанією ЛДБК.
Спікер заходу – Петро Лавринюк – експерт у Волинській області проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Чергова зустріч була приурочена конкретним діям кожного як власника квартири. Закони та новації, котрі діятимуть з початку 2018 року, а саме: Закон «Про Фонд енергоефективності», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік комунальних послуг», мотивують брати на себе, як власника квартири, повну відповідальність за житло та будинок. Учасникам семінару було запропоновано шляхи подальших дій з відповідними наслідками. З можливих варіантів більшість обрала діяти заради покращення умов проживання, шляхом утеплення та енергозбереження, що в майбутньому зменшить видатки на комунальні послуги.
«Ми з вами можемо нічого не робити і надалі мерзнути і сплачувати великі рахунки за неякісні послуги, або ж почати діяти і зробити власне житло енергоефективним» – мотивує Петро Петрович. «Так, це витрати, але це та стаття, на якій не можна економити. Зекономивши сьогодні на неякісних вікнах чи батареях – ви втрачатимете наступні 10-15 років на енерговитратах. Вибір за вами…» – продовжує він.
Спільними силами учасники розраховували відсотки економії, які вони зможуть мати внаслідок проведених дій з утеплення будинків. Крім усіх методів енергозбереження, виділили один, що не потребує грошових витрат, але потребує контролю та постійного самонавчання. Мова йде про культуру споживання. При виконанні якої можлива економія в 10% від загальної суми оплати послуг.
Якими б переконливими не були слова експерта, та частина бажань розбивалась при розумінні суми витрат. Тому заключним питанням семінару була інформація про державні програми, що діятимуть з початку року. Також експерт порекомендував поквапитися, щоб встигнути податися та отримати кредити та знижки по програмі.

Як повідомлялося раніше, по закінченню курсу учасники отримали сертифікати і можуть ділитись здобутими знаннями з сусідами та іншими мешканцями ОСББ.1 2 (2) 2 3 (2) 3 6

 

Поділитись Постом

Post Comment