Знаємо, отже – можемо. Школа громадської участі в Біляївці

DSCN6755
У малих громад Одеської області великий потенціал щодо розвитку соціального капіталу. Треба тільки мобілізуватися та вийти зі звичних рамок сприйняття.

Таким є загальне враження зі Школи громадської участі, що відбулася нещодавно у центрі Біляївської ОТГ, що на Одещині.

Захід провела ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та за сприяння Біляївської міської ради. Тренери Асоціації Андрій Крупник та Анна Трепалюкта та інші експерти Асоціації вже більше 12 років допомагають активним людям успішно втілювати соціальні ініціативи у 18 регіонах України.

DSCN6763

Громадські активісти, голови ОСББ, депутати місцевих рад з Біляївського, Овідіопольського, Роздільнянського районів дізналися, як використовувати форми громадської участі, навчилися писати соціальні проекти для вирішення реальних проблем їхніх громад, мобілізувати мешканців на корисні справи та ініціативи.

Як розповіли учасники, особливо їх хвилюють проблеми бездоглядності неповнолітніх, доступності та належної якості медичних та освітніх послуг, стану місцевих доріг.

На тренінгу вони, наприклад, змоделювали проведення громадських слухань щодо такого питання: через місто проходить дорога, що веде з піщаного кар’єру, і вантажівки постійно розбивають її. Місцевий бюджет не отримує з цього бізнесу а ні копійки. А підприємцям, що вивозять пісок, байдуже, в якому стані буде дорога після їхніх машин. Мешканці вирішили зібрати разом усі зацікавлені сторони та обговорити, що робити далі з цією ситуацією.

DSCN6742

Голова Біляївської ОТГ Михайло Бухтіяров поділився з учасниками, які заходи проводяться владою для підвищення згуртованості громади, розвитку відповідального ставлення мешканців, зокрема, молоді до місцевих справ.

Учасники Школи розробили концепції власних майбутніх проектів, при доопрацюванні та реалізації яких вони в подальшому отримають допомогу від експертів Асоціації.

Поділитись Постом

Post Comment