Шацьким депутатам й активістам розповідали, як зробити нову об’єднану громаду ефективною

Про ефективні інструменти організації та активізації громади розповідали експерти Волинського ресурсного центру з розвитку місцевої демократії представникам новоспеченої Шацької об’єднаної громади наприкінці червня 2017 року.

«Ваше завдання – зробити комфортним життя членів територіальної громади», – каже експерт Центру Петро Лавринюк слухачам семінару “Органи самоорганізації населення. Чому без них не обійтись в об’єднаних громадах?”.

DSCN3245

Перше про що повів Лавринюк – це інституційна база територіальної громади. Тож, першим ділом він закликав створювати органи самоорганізації населення, які дають людям інструмент для вирішення своїх спільних побутових проблем.

Експерт звернув багато увагу присутніх на філософію органів самоорганізації населення. Принцип дуже простий – співучасть. Коли люди доєднуються до створення чогось, вкладають кошти у вирішення проблеми, то вони це цінують та бережуть. Таким чином у цих спільнотах народжується відчуття відповідальності за власний благоустрій та стан речей.

Керівниця Ресурсного центру Ірина Гайдучик розповіла про успішний досвід взаємодії влади й громади у новостворених об’єднаних громадах Волині. Так, вона навела приклад Велицької ОТГ, де  уже прийняли програму співфінансування громадських ініціатив. Таким чином, люди там у селах почали створювати органи самооргнаізації населення, аби мати можливість юридично брати участь у цій програмі, а також долучатися до контролю витрат із місцевого бюджету, щоб досягти принципу – максимально ефективно і максимально оптимальні витрати.

DSCN3242

Загалом же експерти Волинського ресурсного центру з розвитку місцевої демократії закликали активних представників Шацької громади почати по-новому працювати із розвитку свого краю. Так, після створення органів самоорганізації населення, прийняти ряд стратегічно важливих документів як статут громади, програми співфінансування, проводити регулярно збори громадян та громадські слухання. І тільки після застосування всіх цих інструментів – пожинати плоди перетворення просто громади у ефективну громаду, які навчилась непросто виживати, а дійсно жити і дбати про своїх жителів.

У Волинському ресурсному центрі працює юрист-консультант. Він може надати відомості щодо застосування та впровадження, передбачених українським законодавством, інструментів місцевої демократії. Контакти для консультацій: 095-64-54-655 або 78-59-65

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Волинь – територія розвитку місцевої демократії», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment