Голобська громада працює над реалізацією Стратегії розвитку

19074486_10209867509780260_700437359_oУ грудні 2016 року Голобська громада затвердила стратегію свого розвитку на найближчі 10 років. Це стала перша громада, яка на основі своєї активності та підтримки експертів Волинського Інституту Права та Асоціації регіонального розвитку за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розробили власне бачення економічного, соціального, культурного розвитку.

Проте написати документ це лише перший крок. А зробити його тим, яким живе громада і який запускає процеси розвитку – нелегке завдання, за яке має відчувати відповідальність кожен мешканець громади.

Волинський Інститут Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочав реалізацію проекту, котрий спрямований на підтримку реалізації напрацьованого документу. Наразі наше завдання згуртувати людей та залучити тих експертів, які мають практичні навики розвитку агротуризму, сільських домогосподарств, інвестиційного розвитку та зробити Голобську громаду «активною, інвестиційно привабливою та водночас екологічно чистою громадою в межах Поліської низовини, територією екологічного сільського господарства, економічно активних людей, підприємців та фермерів де легко відкрити та вести власний бізнес…» (стратегічне бачення розвитку громади).

Для організації подальшої результативної роботи у Голобській громаді, сьогодні, 08 червня 2017 року відбувся навчальний семінар «Форми та методи управління та моніторингу реалізації Стратегії розвитку Голобської територіальної громади».

Активісти громади зібрались для того, щоб сформувати план подальшої реалізації документу, підвести підсумки 5-ти місячної діяльності, сформувати команду відповідальних, які увійдуть у Комітет з управління впровадження стратегічного плану. 19022353_10209867507660207_898332436_o

Семінар залучив не лише представників ради, а й активістів, які на основі мозкового штурму та обговорень із експертом, Андрієм Вишняком, вчились розрізняти поняття моніторингу та оцінки, говорили про методи моніторингу Стратегії громади на основі цифр та громадської думки, а основне, в процесі такого обговорення відбувався розподіл відповідальності за кожен із напрямів реалізації Стратегії.

До обговорення долучились представники села, які наразі проходять процедуру доєднання до Голобської селищної ради. Після доєднання Стратегія буде переглянута  і обговорена з громадою, проте уже зараз населення активно включається у процеси, котрі запускають економічний та соціальний розвиток.

18987707_10209867508580230_1259011699_o На основі зустрічі сформовано персональний склад Комітету з управління впровадження стратегічного плану, сформовано план моніторингу та оцінки документу  та окреслено подальші кроки  діяльності.

Після навчального семінару відбулись особисті консультації із учасниками навчального семінару.

Навчальний семінар відбувся в межах реалізації проекту «Сприяння реалізації Стратегії розвитку Голобської громади із використанням інструментів громадської участі», що реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження». Позиція Міжнародного фонду “Відродження” може не співпадати з думками та точками зору авторів.

 

 

Поділитись Постом

Post Comment