У Ковелі відновлять роботу зі створення Статуту міста

Про дуже прості і, здавалося б, побутові речі, але такі незвичні і складні у реальному житті розповідали експерти Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик та Михайло Шелеп місцевим активістам у Ковелі.

dscn9787

Мова йде про збори громадян, органи самоорганізації населення, громадські слухання та обговорення – інструменти місцевої демократії, якими б мешканці територіальних громад мали б послуговуватися ледь не щодня. Саме завдяки цим речам, можна вирішувати численну кількість господарських проблем, висловлювати свою позицію перед владою, врешті-решт управляти своїм населеним пунктом й розвивати його.

Про це та більше експерти розповідали у Ковелі, 25 листопада у рамках проведення серії майстер-класів у населених пунктах Волині.

Нині передові міські влади використовують вже нові технології для розвитку місцевої демократії. До прикладу, електронні петиції. Втім, учасники майстер-класу виявили дещо скептичне ставлення до такого інструменту. Мовляв, старі не сприймають, а молодь таке не цікавить. Натомість, Михайло Шелеп закликав ковельчан активніше користуватись таким механізмом та спонукати міську раду зробити його дієвим, адже він спрощує комунікацію із мешканцями.

Ірина Гайдучик традиційно мотивувала учасників майстер-класу до запровадження механізмів громадських слухань, зборів громадян, створення квартальних, вуличних та будинкових комітетів. Процедурні моменти впровадження більшості таких інструментів має передбачати статут міста, якого наразі у Ковелі немає.

Тож, до слова секретар Ковельської міської ради звернулася до Волинського ресурсного центру із пропозицією у відновленні роботи робочої групи щодо напрацювання Статуту міста.

Отже, сподіваємось, незабаром Ковель матиме свій статут, в якому, й будуть враховані механізми застосування інструментів місцевої демократії.

—-
Захід відбувається в рамках реалізації проекту «Волинь – територія розвитку місцевої демократії», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

dscn9797 dscn9785 dscn9784

Поділитись Постом

Post Comment