У план заходів Уряду на 2016 рік потрапили законопроекти щодо самоорганізації населення

kabinet-ministriv-ukrayini-600x400Уряд запланував вдосконалити законодавство щодо самоорганізації населення вже в цьому році.

Кабінет Міністрів затвердив план заходів з реалізації у 2016 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки на виконання Указу Президента України від 26 лютого 2016 року № 68.

Першим та дев’ятим пунктами плану передбачено забезпечення супроводження у Верховній Раді України проектів Закону УкраїниПро органи самоорганізації населення” (реєстр. номер 2466) та «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання» (реєстр. номер 2467),

Прийняття законопроекту спросить процедуру створення та розширить можливості для роботи органів самоорганізації населення на благо громад.

Нагадаємо, ці законопроекти спільно розробили та просувають громадські лідери та експерти. На їх підтримку до парламенту було передано близько 250 підписів від об’єднань з усієї України, надіслані численні звернення.

Голова Асоціації сприяння самоорганізації населення Анна Трепалюк: «Сутність законопроектів те, що люди будуть мати можливість брати участь в місцевому самоврядуванні та розвитку громад. Це надасть децентралізації поштовх «знизу». Чинне законодавство поки що не дає мешканцям спільно та легітимно вирішувати важливі питання.”

Урядовий план заходів передбачає реалізацію протягом листопада – грудня 2016 року загалом 13 заходів відповідно до напрямів, визначених Стратегією: створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства; забезпечення ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення; стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України; створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

Поділитись Постом

Post Comment