Дати “дихнути” бізнесу і зробити нормальні комунікації: що у майбутньому робитиме нова Голобська тергромада?

Польща під боком, але новостворена Голобська об’єднана територіальна громада хоче розвинутися так, аби молодь не виїжджала закордон на заробітки і на місці розростався малий і середній бізнес. Для цього експерти Волинського Інституту Права, Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії та Агенції регіонального розвитку спрямовують лідерів громади, місцеву владу та підприємців ретельно обдумати їх спільне майбутнє і створити стратегічні цілі розвитку.

Упродовж вересня-жовтня цього року експерти провели ряд досліджень: від фокус-груп і круглих столів, до збору інформації про стан громади та її аналізу. Врешті-решт після спілкування із представниками ключових груп населення Голобської громади виявили широке коло проблем.

12

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ

Високий рівень безробіття, мала кількість підприємств, регрес виробництва ОТГ (об’єднана територіальна громада) на прикладі консервного заводу, незадоволеність станом доріг у селищі та між селами, проблема алкоголізму серед жителів громади через нелегальний продаж спиртного та самогоноваріння, недостатня кількість рейсів пасажирських автобусів між селами і селищем, відсутність організованого дозвілля для різних груп населення, наявність стихійних сміттєзвалищ на території ОТГ, незадоволення рівнем безпеки, низький рівень інформування селищною радою.

Здавалося б, це типові проблеми чи не кожного населеного пункту України, втім, новостворена громада саме у процесі децентралізації має всі шанси вирішити їх набагато швидше. Адже стратегія на основі аналізу проблем створюється не для галочки. Стратегічні цілі стають частиною економічно-соціального плану розвитку громади, на який вона спирається для подання проектів у Фонд регіонального розвитку. Саме через цей Фонд держава нині підтримує розвиток новостворених громад і дає кошти на ремонт доріг, шкіл, садочків, освітлення територій, створення Центрів надання адмінпослуг тощо.

13

Коли експерти виявили проблеми Голобської громади, вони почали шукати її переваги, серед яких найважливіші:

  • вдале і зручне розташування тергромади
  • наявність у громаді природних водойм
  • наявність архітектурної спадщини – залишки садиби родини Вільгів
  • наявність вільних земельних ділянок

Всі ці зібрані фактори стали базою для напрацювання основних стратегічних цілей майбутнього розвитку Голобської громади.

16

ЩО ПРОПОНУЮТЬ ЕКСПЕРТИ?

Експерти відзначили декілька головних стратегічних цілей, яких має досягнути Голобська громада у недалекому майбутньому. Першочерговими з них виявили створення усіх комфортних умов для розвитку бізнесу, а друге – покращення повної інфтраструктури громади: від каналізаційних труб до освітлення доріг. Усі ці цілі були обговорені під час засідання круглого столу 21 жовтня 2016 року у смт. Голоби. Врешті остаточний варіант цілей та завдань майбутнього розвитку громади чекає громадське обговорення і затвердження стратегії депутатами ради.

Для представників Голобської тергромади процес стратегування доволі новий. Під час обговорень неодноразово звучали очікування, що прийде лідер думки і зробить за громаду усю роботу. Експерти ж переконують, що минув час централізації. Тепер прості люди повинні набиратися нових знань і спрямовувати усі зусилля на розвиток своєї громади, аби наявність близького закордоння була лише туристичною спокусою побачити свого сусіда і його край, а не способом утекти від економічних проблем свого регіону.

15

14


Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Спільними зусиллями плануємо майбутнє громади, що реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа: Ірина Гайдучик  (095)6454655

Поділитись Постом

Post Comment