Ківерчани пропонуватимуть міськраді запровадження механізму місцевої ініціативи

Як створити будинковий чи вуличний комітет, організувати громадські слухання, подати на розгляд сесії місцевої ради ініціативу? Як мати вплив на місцеву владу? Про такі прості і водночас складні речі розповідали екперти Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик та Михайло Шелеп.

Так у четвер, 6 жовтня, відбувся тренінг із використання інструментів прямої демократії. Головними темами для учасників стали статут міста Ківерці та положення про місцеву ініціативу, яка передбачена ст. 9 Закону « Про органи місцевого саморядування».

25

Михайло Шелеп мотивував активістів Ківерець тісніше працювати із депутатами і вимагаати у них прийняття необхідних для людей рішень, а також користуватися інструментами прямої демократії.

Активісти доволі скептично ставились до запропонованих їм інструментів. Заявляли, що багато чого пробували, але мало вдається. Мовляв, депутатів неможливо ні в чому переконати, а також Ківерцівського міського голову. До прикладу, активісти скаржаться на те, що сесії розпочали проводити у першій половині дня, що ускладнює їм можливість побувати на засіданні, адже більшість людей перебувають на роботі у цей час.

26

Шелеп натомість переконував, що раз в місяць можна виділити час і прийти на сесію, а також наголошував на тому, що необхідно пробувати і пробувати використовувати усі ці законні інструменти для тиску на місцеву владу. Адже без апробації усіх можливостей для взаємодії громадськості з владою, нічого не відбуватиметься і не розвиватиметься.

«Або ми шукаємо способи, щоб щось зробити, або ми шукаємо відмазки, аби нічого не зробити. Я не вірю, що ви використали усі інструменти прямої демократії», – заявив Шелеп.

Керівниця Ресурсного центру Ірина Гайдучик пояснила, що необхідно збирати підписи і створювати органи самоорганізації населення для вирішення своїх щоденних проблем. Мовляв, ніхто не прийде і нічого не вирішить за вас. Тільки активні люди на місцях можуть своїми діями покращувати своє ж життя.

24

22

Тож, у результаті тренінгу учасники домовилися, що за два тижні вони підготують проект рішення про положення про місцеву ініціативу, аби згодом мати змогу подавати власні проекти рішень на сесію ради. Було вирішено підготувати проект на розгляд уже листопадової сесії.

Нагадаємо, що Ресурсний центр розвитку місцевої демократії має на меті сприяти розвитку та пожвавленню активності громад Волинської області. Упродовж жовтня-листопада подібні тренінги відбудуться й в інших населених пунктах регіону та будуть анонсуватися.
Контактна особа: Ірина Гайдучик, координатор Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії (095) 645 46 55

23

Захід відбувається в рамках реалізації проекту «Волинь – територія розвитку місцевої демократії», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment