Інститут старост: обрання та місце у системі управління – аналітика

Аналітичний центр Асоціації сприяння самоорганізації населення підготував звіт по результатам масштабного дослідження нового для України інституту старост,  який запроваджений в ході добровільного об’єднання територіальних громад. 

Основна функція старости поглягає у представництві та захисті інтересів сіл і селищ, що ввійшли до складу нових об’єднаних громад. Упродовж семи місяців 2016 року вибори старост пройшли у 84 громадах, тож вже можна зробити певні проміжні висновки щодо функціонування цього інституту в Україні.

У зв’язку з цим постають такі важливі питання: якими є підсумки перших виборів старост та чи потребує змін порядок їх обрання? Як старости мають взаємодіяти із місцевою владою та яким є обсяг їх повноважень? Чи володіють вони потенціалом і реальними важелями впливу для виконання покладених на них завдань? І що необхідно першочергово робити, аби старости стали реальними виразниками інтересів своїх громад, а не перетворилися на «весільних генералів»?

ЗАВАНТАЖИТИ ЗВІТ

Звіт містить такі розділи: 

  • Cтарости в Україні: поняття та функції
  • Порядок обрання старост
  • Перші підсумки виборів старост
  • Проблеми представництва через старост інтересів периферійних територій об’єднаних громад
  • Регулювання діяльності старост на місцевому рівні
  • Перспективи вдосконалення законодавчого регулювання інституту старост

Висновки та рекомендації дослідників, що наведені у кінці звіту, стосуються вирішення проблем з нормативною базою щодо обрання та діяльності старост ( на державному та місцевому рівнях), належного інформування громади. Адже зараз правовий статус і повноваження старост врегульовані лише в загальних рисах.

Зокрема, надаються плюси та мінуси законопроекту №4742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)», який наразі знаходиться на розгляді Верховної Ради.

Поділитись Постом

Post Comment