Мешканцям Голобської громади важко вижити на зарплату

За даними опитування, яке нещодавно провели у Голобській громаді Ковельського р-ну, переважна більшість людей вважає, що вони не мають перспектив забезпечити родину, працюючи на місці. Так само непросто тут людям відкрити власну справу.

Основним джерелом доходів для мешканців громади залишається зарплата. Не менша частина людей живуть із того, що їздять на «заробітки». А також – із підсобного господарства.

Зокрема, 354 людини (61%) із загальної кількості опитаних – 621 – зізналися, що їхній місячний дохід становить не більше 3000 грн. 113 респондентів мають понад цю суму. Є й такі (2,4% опитаних, 14 людей), у кого доходи понад 15 тис. грн.

Щодо використання землі, то її, як і майже всюди на Волині, використовують для ведення підсобного господарства (у цьому зізналися 510 із 621 опитаних). Продукцію, яку там вирощують, люди переважно використовують для власних потреб (73% опитаних), лише трохи більше 16% місцевих мають із того дохід, тобто продають.

Зважаючи на ситуацію, людям часто доводиться їхати на заробітки. Однаково значна кількість їде у пошуках «кращої долі» по Україні – в міста (33%), або ж у Європу (26%).

Довідково. Опитування проведене в рамках реалізації проекту «Спільними зусиллями плануємо майбутнє громади», результатом якого стане написання Стратегії сталого розвитку громади на найближчі 10 років. За підтримки програмної ініціативи МФВ «Демократична практика» проект реалізовують фахівці Обласної молодіжної громадської організації «Волинський Інститут Права» та ВОГО «Асоціація регіонального розвитку».

Поділитись Постом

Post Comment