Статут Голобської громади – на обговорення

Проект напрацьованого документа оприлюднено на сайті Ковельської районноъ ради у рубриці «Місцева влада» та на офіційній сторінці Голобської громади у «Фейсбук».

На розсуд людям дається 10 днів. Тоді, на основі правок та пропозицій, остаточний варіант Статуту Голобської територіальної громади буде винесено на розгляд депутатів селищної ради.

Цей документ – результат тривалої клопіткої роботи експертів Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії, керівництва Голобської громади, депутатів та активу ОТГ.

Неодноразово відбувалися громадські обговорення. Було кілька зустрічей, зокрема на заключному етапі керівник Ресурсного центру Ірина Гайдучик спільно з головою Голобської ОТГ Сергієм Гарбаруком провели три зустрічі – у селах Новий Мосир, Майдан, Поповичі. Згодом у Голобах організували загально громадські збори у Районному будинку культури, куди запросили всіх мешканців об’єднаних населених пунктів. Прийшли освітяни, медики і, що головне, звичайні люди, котрі хочуть змінити ситуацію на краще. Тож спільно напрацювали у Статуті відповідні правки.

Цих 10 днів, що пропонуються на обговорення, ще раз дають змогу кожному у громаді долучитися до створення Статуту і внести свої пропозиції.

голоби

Варто нагадати: Голобська об’єднана громада однією з 5-ти перших в області заявила про своє бажання розвиватися самостійно, застосовуючи найкращий досвід. І недаремно розпочала свою діяльність саме із напрацювання відповідного документа, котрий на місцевому рівні регулює взаємовідносини влади і людей. Адже Статут, котрий давно й успішно використовують у демократичних Польщі, Німеччині, Італії, інших країнах, здатен забезпечити давню мрію народу бути почутими.

Звісно, підготовка такого документа не стала винаходом. Експерти ресурсного центру скористалися напрацюваннями Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення та Асоціації міст України, додавши власні положення та врахувавши думку й бачення людей.

Зокрема у Статуті Голобської громади чітко прописуються можливості використання та регулювання інструментів прямої демократії, зокрема: місцевих ініціатив як інструменту громадської участі самоврядування, громадські слухання, яким встановлено порядок ініціювання, підготовку та проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів органами місцевого самоврядування; загальні збори (конференції) членів територіальної громади, також регулюється діяльність органів самоорганізації населення у Голобській територіальній громаді. Наразі ведеться активна робота із напрацювання Положень, котрі доповнять розроблений документ.

голоби 2

Не секрет, що досі в Україні практика укладення угод між партнерами поширена й працює хіба на рівні бізнесу, а Статути громад мають переважно міста обласного значення, і то не завжди дієві. Тому надзвичайно важливо реалізувати таке принаймні у перших новостворених громадах, щоб на їхньому успішному прикладі показати: влада таки належить людям, і саме від їхньої активності залежить, чи в інтересах громади працюють ті, кому на виборах вони довірили свою долю.

Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії діє за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

З проектом Статуту Голобської громади можна ознайомитися, перейшовши за посиланням

Офіційна сторінка Голобської громади у «Фейсбук»

Поділитись Постом

Post Comment