Підсумки роботи громадської мережі з розвитку місцевої демократії за рік

Підсумки роботи за рік мережі регіональних Ресурсних Центрів з розвитку місцевої демократії підвели в дружній атмосфері на зустрічі в Яремчі.

DSC_0713

Ресурсні Центри з розвитку місцевої демократії (РЦ) наразі діють за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та інших донорів на базі громадських організацій у Дніпропетровську, Києві, Луцьку, Львові, Миколаєві, Рівному, Херсоні, Луганській та Донецькій областях.

Вони надають консультації, проводять навчання, сприяють громадській участі в розвитку громади, забезпечують створення та роботу органів самоорганізації населення, сприяють діалогу НУО з органами місцевої влади, адвокатують інтереси громади, а також аналізують місцеву політику та просувають зміни до нормативної бази щодо місцевої демократії та планів впровадження реформ.

Безымянный-1Асоціація сприяння самоорганізації населення вже три роки супроводжує і координує діяльність мережі Ресурсних Центрів. Консультує, проводить навчання та стажування для фахівців, забезпечує спілкування та обмін досвідом між центрами, допомагає досліджувати політику місцевої влади та просувати зміни до неї.

За рік, що пройшов, активність та продуктивність роботи РЦ зросла: збільшилася кількість звернень за консультаціями, ількість проведених заходів, виявилось багато бажаючих створити органи самоорганізації населення (ОСНи) в своїх громадах, багато з напрацювань РЦ знайшли своє втілення у якості  вже ухвалених органами влади рішень (див. таблицю). Це тішить та надає стимул плідно працювати!

На зустрічі були визначені головні завдання на цей рік, «меседжі», з якими в 2016 році громадські лідери планують йти в громаду та органи влади.

стр12---к7645646опия

Особливу роль РЦ відіграють в реалізації реформи:

Дніпропетровськ: допомога при об’єднанні трьох громад – Новоалександрівської, Сурсько-Литовської та Ювілейної. Вирішено проблеми населення, яке втрачало органи місцевого самоврядування на своїй території – створено ОСН на 6 сіл Васильківського району.

Луганщина: допомога в процесі добровільного об’єднання громад в 4-х громадах. Проведено низку зустрічей та семінарів. 2 місцеві ради (Нижньодуванська та Містківська) прийняли рішення про надання згоди на добро-вільне об’єднання територіальних громад; 2 селищних ради (Новопсковська та Білокуракінська) завершили про-цес об’єднання та вже пройшли перші вибори на новій територіальній основі.

Львівщина: РЦ разом зі Львівським офісом реформ проводить кампанію щодо прийняття Статутів в об’єднаних територіальних громад.

Миколаїв: РЦ підписав угоду про співпрацю та публічну відповідальність з міським головою та 43 депутатами Миколаївської міської ради. В партнерстві з Вознесенською міською радою захищено інтереси громади Возне-сенська: заблокована спроба створити «громаду-бублік» навколо міста.

Рівне: за допомогою РЦ на Рівненщині у 2015 році створено п’ять об’єднаних громад.

Асоціація сприяння самоорганізації населення забезпечує підтримку РЦ через регулярні навчальні заходи, методичне забезпечення, обмін досвідом та комунікацію в мережі, консультативні візити до РЦ, зустрічі з місцевою владою, менторінг при проведенні аналізу політики, розробці та лобіюванні проектів місцевих НПА. Зараз сприяє створенню таких РЦ в Сумах, Кіровограді, Чернівцях, Бердянську, де провела тренінги «Школа самоорганізації в громаді».

DSC_0753

В 2015 році проведено 4 робочі зустрічі представників РЦ в Вінницікій області, Миколаєві, Херсоні та Києві, на яких проводилися тематичні семінари та обмін практиками щодо участі громадськості у процесах об’єднання та розвитку громад.

Під час зустрічі в Яремчі учасники мережі також навчилися під керівництвом тренера Ольги Пашко побудові ефективної команди, що їм знадобиться у роботі РЦ.

Експерти Асоціації відвідували РЦ з консультативними візитами, проводили круглі столи, зустрічі та семінари за участю представників громадських організацій, органів місцевої влади, ОСНів та ЗМІ. Головну роль в комунікації мережі РЦ відіграє сайт samoorg.com.ua.

Зустріч була організована Асоціацією сприяння самоорганізації населення, яка є координатором мережі, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment