Конкурс “Солідарні дії об’єднань громадян та місцевого бізнесу для ефективних бюджетів Миколаївщини”

На національному рівні запущені реформи децентралізації бюджетного процесу, адмнистративно — територіальної та місцевого самоврядування.

З одного боку, вже не працює стара система контролю законності дій і бездіяльності з боку органів місцевого самоврядування та регіональних органів державної влади.
З іншого боку, поки не створена нова прокуратура, Національне агентство з питань запобігання корупції створено, але не діє.

Жителі мають законне право на участь і контроль бюджетного процесу на місцевому рівні, але їм не користуються. Підприємці не мають реального доступу до участі в тендерах, і лише одиниці безуспішно намагаються взяти участь / оскаржити порушення процедури держзакупівель.

 

Гарантами дотримання принципів звітності, прозорості бюджетного процесу можуть стати солідарні дії громадських об’єднань та громадян, представників бізнес-структур з контролю законності, доцільності та ефективності витрачання місцевого бюджету.

Конкурс “Солідарні дії об’єднань громадян та місцевого бізнесу для ефективних бюджетів Миколаївщини”

Цілі конкурсу:

  • Підвищення спроможності городян щодо участі у бюджетному процесі місцевого рівня, та щодо застосування дієвих методів контролю ефективності виконання місцевих бюджетних/цільових програм.
  • Підвищення спроможності громадян щодо застосування механізмів поточного контролю використання бюджетних коштів через процедури тендерних закупівель.
  • Просування дієвих механізмів, що забезпечують прозорість та ефективність бюджетного процесу, та підзвітність використання бюджетних коштів, на місцевому та обласному рівнях.
  • Формування сталих партнерств за участю об’єднань громадян та місцевого бізнесу, що започатковують компанію по вирішенню проблеми відповідно до спільного плану солідарних дій.
  • Відпрацювання методів залучення городян до заходів компанії з просування дієвих механізмів, що забезпечують контроль формування бюджету та використання бюджетний коштів на місцевому рівні:

kak-planirovat-semeyniy-byudzhet-1036-14408

 

Проектна пропозиція має передбачати один чи кілька видів діяльності (наведений перелік не є вичерпним):

  • моніторинг та аналіз:

–  дотримання бюджетного законодавства на місцевому рівні, дисципліни формування та виконання бюджету

–  доброчесності формування доходної частини місцевих бюджетів

– процедур закупівель місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування,

– виявлення перешкод для участі більшої кількості підприємців у закупівлях та проведення роботи з їх усунення;

  • виявлення корупційних схем, оскарження дискримінаційних умов щодо участі у закупівлях, оскарження їх результатів.

Проектна пропозиція має передбачати широке інформування громадськості про хід та підсумки проекту

 Конкурс проходить за підтримки NED (м. Вашингтон, ОК, США)

Географія конкурсу: міста, селища, села Миколаївської області. 

До участі в конкурсі запрошуються партнерства за участю об’єднань  громадян (органи самоорганізації населення, громадські організації, благодійні фонди з ознакою неприбутковості 0004, 0005, 0006, 0011) та представників місцевого бізнесу (приватних підприємців або малих /середніх підприємств). 

Термін подачі заявок: 15 квітня 2016 р. Форма заявки на конкурс.

Тривалість реалізації проекту: не більше 5 місяців. Розмір гранту: до $800

Оголошення  результатів: 25 квітня 2016 р.

Також запрошуємо потенційних грантерів прийняти участь у тренінгу «Методи контролю місцевих бюджетів», який допоможе розібратись в бюджетному процесі місцевого рівня та підготувати якісну заявку на грантовий конкурс.(тренінги ідентичні)  Анкета потенційного учасника тренінгу. 

Дата  проведення тренінгів у м Миколаєві 24-25 березня 2016 р., 30-31 березня 2016р.

Організатори компенсують іногороднім учасникам проживання,проїзд (автобус, поїзд не вище класу купе). Всі учасники забезпечуються харчуванням та унікальними роздатковими матеріалами, зокрема посібником «Місцеві бюджети «людяною мовою»».

Анкети потенційних учасників тренінгів приймаються в офісі ФРММ до 21 березня 2016 р. з 10-00 до 17 -00:

— в друкованому вигляді в офісі ФРММ (вул. Севастопольська 15/3. м Миколаїв. 54017)

— в електронній формі на Е-mail: fondnikol@gmail.com.

Детальніше…

Поділитись Постом

Post Comment