Як в обідню перерву змінити світ на краще. Частина 2: Краудфандінг

В межах спецпроекту «Як в обідню перерву змінити світ на краще» SAMOORG розсказує про цікаві ініціативи, онлайн-сервіси та платформи, які допоможуть зробити добру справу та долучитись до корисних проектів,витративши на це мінімум часу, а, можливо, і залучити ресурси на реалізацію власного проекту.

Частина 2. Краудфандінг

Ініціатива: Добродел

111

Чому слід звернути увагу: Це платформа для тих, хто хоче включитись в активне життя громади. На цьому сайті ви можете дізнатися про добрі справи, які відбуваються поруч з Вами і взяти участь в них. А також опублікувати свою справу і запросити бажаючих допомогти втілити її в життя.Всі події, які публікуються на цій платформі, мають прив’язку до конкретної географічної точки. Тому є можливість використовувати пошук на карті, знаходити події за сферою інтересів, конкретних виконавців, датою, статусу. Поміч у справах потребується дуже різноманітна: від розповсюдження інформації  у соц.мережах про справу до фінансової допомоги або матеріального забезпечення (речі для багатодітних родин, канцтовари для арт-реабілітації постраждалих в АТО, предмети побуту для ВПО та багато іншого). Потрібно лише вибрати  добру справу, натиснути «хочу допомогти» та зробити свій внесок, великий або маленький, але такий важливий. Звичайно, доброчинці можуть слідкувати за розвитком обраних ідей і справ, коментувати події і отримувати від інших користувачів зворотний зв’язок.

Приблизний витрачений час: 15-30 хвилин на реєстрацію та вибір справи; далі – в залежності від типу допомоги.

 

Ініціатива: Спільнокошт

 222

Чому слід звернути увагу: Цей проект можебути цікавий як тим, хто хоче залучитись до чогось великого так і тим, хто хотів би продемонструвати свої ідеї громадськості та залучити потрібні на реалізацію кошти.

Спільнокошт це українська краудфандингова платформа, де кожен може проявити себе. Тут збирають гроші на купу чудових речей – «зелені» зупинки, робо-клуби для дітей, журнали для молоді, інноваційні конструктори і багато іншого. Для доброчинців існує можливість моніторингу проекту і приємні подарунки від авторів проектів зважаючи на розмір внеску. І звісно, якщо обраний вами проект недофінансують, вам повернуть ваші кошти. Деякі проекти запрошують волонтерів, тому навіть якщо ви не бажаєте вкладати гроші, можете залучитись на добровільних засадах. Перевірте, можливо саме тут ви знайдете щось, що змінить ваше життя.

Приблизний витрачений час: 15-30 хвилин на обрання проекту і пожертву.

 

Ініціатива: Мой Город

333

Чому слід звернути увагу: Цей проект створено одеситами для одеситів. Це інтерактивна платформа покращення міста, ініціативу побудовано на кшталт традиційної краудфандингової, однак з деякими інноваціями. Мой Город має команду професіоналів і активістів, які керують і ретельно обирають проекти для реалізації. Вони ставлять собі на меті не вирішення одиничних проявів проблеми, а знищення всього ланцюжка який призвів до її виникнення. Автори вважають, що з часом, цей проект стане майданчиком для повноцінних програм розвитку міста.

Приблизний витрачений час: до 30 хвилин на пошук проекту і пожертву.

Ініціатива:  Благодійність CherryTea

12755003_1044388822302256_1368136568_o

Чому слід звернути увагу: Можливо у вас є стареньке, але тепле і цілком пристойне пальто? Може ваша дитина надто швидко виросла з новеньких черевичок, а ви не знаєте куди їх тепер діти? І ще гора речей, які досить хороші, але ви їх не носите, з різних причин, і вам жаль їх просто викинути на смітник, а куди подіти їх ви не знаєте? Комусь ці речі дуже потрібні, і обов’язково стануть в нагоді!

Благодійний проект Cherry Tea створено для людей, які не мають багато часу для благодійності, але хочуть допомогти нужденним. Все дуже просто. Ви передивляєтесь власні речі, звіряєте їх із критеріями на сайті та формуєте заяву, де вказуєте що саме ви хотіли б пожертвувати і коли ваші речі можна забрати. А потім такий же благодійник, який має автівку, телефонує вам і забирає речі щоб перевезти до пункту прийому. Навіть якщо ви не маєте чого пожертвувати, ви можете допомогти, якщо маєте власне авто. Ви можете перевезти вже зібрані кимось речі до пункту прийому, де їх передадуть тим, хто їх потребує. І все це не відніме багато вашого часу. Сайт має інтерактивну карту, що постійно оновлюється і простий і у користуванні інтерфейс. Не чекайте, звільняйте полиці і покращуйте світ.

Приблизний витрачений час: 15-30 хвилин, для реєстрації та формування заявки, або до години, у ролі водія.

 Матеріал підготували Баласанян Вікторія та Дорошенко Яна.

 

Поділитись Постом

Post Comment