Самоорганізація в законі – на Громадському ТБ

У програмі “RE:ФОРМА” на Громадському ТБ розсказали, що таке органи самоорганізації населення і чому важливо змінити законодавство, яке регламентує їхнє створення та роботу.

Майже рік на розгляд в парламенті чекає законопроект №2466 “Про органи самоорганізації населення”. Саме він дає можливість людям напряму впливати та брати участь в місцевому самоврядуванні. Чинний документ, який мав би регулювати ці питання, — не працює через надто складні й застарілі процедури.

Що ж пропонується сьогодні?

Громадяни, що мешкають на одній території, а це може бути і будинок, і вулиця, і район міста, — мають право утворювати відповідні комітети самоорганізації. Рішення про їхнє створення ухвалює більшість населення, що там проживає.

Через такі Комітети люди й можуть: вносити зміни в місцеві програми культурного та соціально-економічного розвитку,  контролювати якість послуг та нараховані тарифи, збирати допомогу для соціально незахищених.

Місцева влада може передавати комітетам частину власних повноважень, виділяючи на це бюджетні кошти. Йдеться про будівельні роботи, благоустрій території, організацію масових заходів, управління комунальними підприємствами та соціальну допомогу.

Зі свого боку, комітети зобов’язані дотримуватися Конституції та законів. Слабке місце документу — за невиконання рішень місцевих рад комітет можуть розпустити без додаткових пояснень.

Олена Бойко, голова підкомітету Верховної Ради України з питань органів самоорганізації населення, сподівається, що депутати нарешті проголосують за цей законопроект.

«Реформа з децентралізації влади передбачає запровадження різних форм прямої чи партисипативної демократії. Але законодавча база для цього дуже застаріла. З усіх форм демократії прямої дії у нас популярні тільки мітинги, які, вибачте, але часто бувають проплаченими. А це не розвиток держави. Для розвитку потрібний суспільний діалог. Ми маємо визначити певні правила для того, щоб населення могло говорити про ті питання, які сьогодні є нагальними для них. Крім того, йдеться про ефективний контроль громади за благоустроєм і т д».

Джерело: Громадське

Поділитись Постом

Post Comment