Під час децентралізації громадянам треба самоорганізовуватися

Так, у Рівненській ОДА зустрілися політики, експерти Інституту аналізу державної та регіональної політики та Всеукраїнської Асоціації сприяння самоорганізації населення.

На думку учасників, під час процесу децентралізації громадянам дуже важливо самоорганізовуватися, щоб безпосередньо впливати та ставати владою на місцях.

Ще не вирішені всі законодавчі питання. Не вирішено, які будуть джерела надходжень бюджетів і на що їх витрачати. Нас цікавлять механізми, як ці проблеми мають бути вирішені, – звернувся голова Асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник, – Люди не достатньо поінформовані про те, що справді робиться. Ми це бачимо і в інших регіонах – недостатнє донесення цілей, завдань децентралізації. Ми думаємо, що децентралізація – це перехід влади до джерела влади. А джерелом влади є люди, народ. На жаль, багато з них не відчувають себе такими.

12711215_569632169869140_709133664860430870_o

Директор Офісу реформ у Рівненській області Руслан Сивий розповів, які проблеми довелося вирішувати. Головне – це невідповідність чинного законодавства. Тобто законотворці  не встигли розробити усі нормативні документи для роботи ОТГ.

Сільський  голова  Бугринської громади Сергій Пилипчук продемонстрував  власні здобутки. У громаді створили амбулаторію, в якій є головний лікар, йому підпорядковуються ФАПи. Почали фінансувати дитячі програми, зокрема підтримали «Школу безпеки». Нині шукають шляхи підтримки закладів культури та бібліотек. Вцілому за січень бюджет виконали на 150%.

Вже сьогодні актуальною стала і робота сільских старост. Нагадаємо, старости вже приступили до роботи в об’єднаних громадах.  На Рівненщині  обрали 6 старост, поки що  у Миляцькій громаді Дубровицького району. Інші громади лише готуються до обрання.

«Ті громади, які вже об’єдналися, повинні проголосувати за статут. Тобто, як прийматимуться різні рішення, поділ коштів і тд. Оскільки староста – це не король. Він не може приймати рішення сам, це повинно робитися за правилами кожної із громад. У нас на сайті є типовий статут, яким можуть скористатися громади»,– зазначив Андрій Крупник.

Прес-конференцію організовує Ресурсний центр розвитку місцевої демократії у Рівненській області в рамках проекту «Підтримка та сприяння розвитку усіх законодавчо допустимих форм прямої демократії в громадах Рівненської області», який втілює Інститут аналізу державної та регіональної політики за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Партнер проекту Медіа-центр “Ервеюей” (ERVE.UA)

Поділитись Постом

Post Comment