У Луцьку обговорюватимуть шляхи прямого впливу на владу

9 лютого о 10:00 у малій залі Волинської обласної ради відбудеться засідання круглого столу «Стан правового регулювання та розвитку прямої демократії у містах Волині».

Мета круглого столу:

  • обговорити плани та перспективи розвитку й використання інструментів прямої демократії на Волині в умовах проведення реформ;
  • визначити необхідні умови по організації роботи органів місцевого самоврядування із залучення позабюджетного фінансування на вирішення проблемних питань територій.

Публічне обговорення організовує Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії.

Участь у заході візьмуть голови та секретарі місцевих рад міста Луцька, Каменя-Каширського, Ковеля, Нововолинська, Володимир-Волинського, Ківерець, Рожища, Любомля, Горохова.

Запрошені експерти: Андрій Крупник – голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення; Богдан Самойленко – виконавчий директор Волинського регіонального відділення Асоціації міст України; Анатолій Пархом’юк – керівник Офісу реформ у Волинській області; Андрій Осіпов – експерт Інституту Політичної Освіти; Юрій Кресак – директор Волинського регіонального фонду розвитку і інвестицій, Ірина Гайдучик – керівник Волинського ресурсного центру розвитку локальної демократії та ін.

original-9a8f2d09ae237247bbb6bb3e430bcbb1

Останні дії у реформі децентралізації влади ставлять перед органами місцевого самоврядування завдання запровадження нового формату взаємодії «влада-громада», який передбачає залучення до процесів змін активних членів громади.

Такий формат взаємодії вимагає наявності відповідних правових механізмів та процедур, які, з одного боку, дозволяють громадянам здійснювати вплив на процес прийняття рішень, а з іншого – дадуть можливість органам місцевого самоврядування швидко та ефективно ухвалювати відповідні рішення. При такій ситуації та в умовах проведення реформ гостро постає питання стану регламентації та розвитку форм місцевої демократії.

Волинський ресурсний центр розвитку локальної демократії за допомогою експертів Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення провів аналіз для визначення можливостей та перспектив розвитку та практичного використання інструментів місцевої демократії на Волині.

Запрошуємо долучитись до обговорення представників органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства та органів самоорганізації населення, засобів масової інформації.

Для попередньої акредитації та за додатковими запитаннями просимо звертатись до Ірини Гайдучик, 095-64-54-655, iryna.gaiduchyk@gmail.com

Захід відбудеться за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment