Як господарює луцьке ОСББ “Франка, 44”

Цей будинок – новобудова. У мешканців було два варіанти: або віддати на обслуговування ЖЕКом, або взяти на свій баланс, баланс власників.

Звичайно, вирішили самі опікуватись новенькими домівками. Зібрали ініціативну групу, загальні постановчі збори і у 2013 році зареєстували ОСББ “Франка, 44”.

Процедура створення ОСББ трохи затягувалася, бо, як і в інших будинках, були й такі співвласники, які боялися ОСББ. Люди не знали що це таке і з чим його їдять, а до жеку всі вже звикли. Проте зараз інакодумців серед мешканців немає. Мешканці порівнюють будинки, які обслуговує жек і ОСББ, порівнюють щомісячну плату за утримання будинку і головне – бачать результат використання цих коштів, чого нема в будинках, де жек”, – розповідає голова ОСББ Олег Стецюк.

Сума за утримання 9-типоверхового будинку в ОСББ становить 2,20 грн. Оскільки будинок новий (з 2010 року), то залишаться досить великий резервний фонд. Зібрані кошти за утримання будинку йдуть на заробітні плати техпрацівниці, двірника та електрика. Щокварталу правління ОСББ письмово подає звіт про надходження і використання коштів.

Поки що ремонтних робіт нам не доводилося проводити. Ми стараємося підтримувати порядок. До того ж у нас хороший забудовник – аж три дитячих майданчики було встановлено перед тим, як будинки віддали в експлуатацію. До речі, у нас до ОСББ “Франка, 44″ входить три будинки: 3-хповерховий (тут лише 9 квартир), 9-ти і 10 -типоверховий. У нас свій міні-альянс”, – каже Олег Васильович.

Голова правління каже, що облагороджувати двір і прибудинкову територію намагаються не за кошти співвласників. – “Беремо участь у конкурсах міста як ОСББ. Завдяки програмі “Зробимо Луцьк європейським” фонду “Новий Луцьк” нам встановили сучасну спортивну зону”.

Як і більшість ОСББ, тут теж давненько вже освітлення у під’їздах замінили на світлодіодне. Економію помітно відразу – світлодіодна лампа споживає електноенергії на 80 % менше.

За два роки діяльності ОСББ Олег Стецюк переконався, якщо будинок знаходиться у власності людей, то вони там господарі. І питання будинку вирішують співвласники, а не місто чи держава. 

Поділитись Постом

Post Comment