ОСББ на Кравчука, 48 у Луцьку має свій міні-сад і квіткову галерею

Об’єднатися співвласники 9-типоверхового будинку на Кравчука, 48 вирішили для того, щоб контролювати кошти, які вони щомісяця платили в МЖК  (до 2013 року) за утримання своїх помешкань. Зараз же з цим простіше, бо об’єднавшись, мешканці бачать результати використання їхніх щомісячних внесків: сучасні під’їзди, оновлений цоколь будинку, свій міні-сад і квіткова галерея. Екскурсію по території цього славного ОСББ провела нинішня голова правління ОСББ «Кравчука, 48» Валентина Юревич.

Жінка каже, що ОСББ вирішили створити у 2013 році, у вересні.  А з 1 грудня 2014 року будинок вже повністю перейшов на баланс самих власників.

«Попросили розшифровку по коштах, які ми здавали за утримання будинку в МЖК.  Мало того, що практично ніяких ремонтів не робилося, гроші не відпрацьовувалися, то ще й була велика заборгованість у МЖК по нашому будинку, – розповідає Валентина Іванівна. – Аварії різні були. Наприклад, подали тепло з великим тиском – квартири затопило. А опалення не можна було перекрити, бо не працювали засувки і людям доводилося за власні кошти купувати те, що повинно було регулюватися МЖК за ті гроші, які ми здавали за утримання будинку».

Цього літа за кошти ОСББ відремонтували цоколь будинку. Фасадною плиткою облицювали вхід у під’їзди. Їх є два. Щоправда, при передачі будинку у власність самих мешканців МЖК зробив ремонт у під’їздах.

При вході у під’їзд стоять енергозберігаючі лампи, як і в ліфтах. А на сходових майданчиках за освітлення відповідальні вже безпосередньо власники квартир на тому чи тому поверсі.

«Така система у нас через те, щоб привчити людей утримувати своє майно, щоб вони розуміли, що їхня власність закінчується не за порогом квартири, а за прибудинковою територією», – пояснює жінка.

Щодо ремонтних питань, то у будинку хочуть перекрити дах і, можливо, утеплення.

«Взимку хочемо зробити енергоаудит будівлі і будемо вирішувати з мешканцями, чи потрібно нам утеплювати будинок, чи ні. Адже він новий, з 2005 року. Пінопласт вже є у стінах. Звичайно, утеплювати всю будівлю вигідніше, дешевше, ніж кожен власник робитиме це самостійно. Ще й держава сприяє утепленню багатоповерхівок, відшкодовує 40 % від вартості матеріалів. І я не прихильниця, чесно кажучи, отого утеплення «латками», бо на стиках руйнуватиметься згодом стіна будинку, – каже Валентина Юревич. – Будинок накритий руберойдом, якому вже 10 років. Він вже не годиться. Протікає. Тому найближчим часом треба перекривати дах. Правління ОСББ має вирішити, що спершу робити – чи дах, чи утеплення».

Благоустроєм прибудинкової території зайнялися ще до ОСББ. І дитячий майданчик, і квіти, і фруктові дерева – це все за кошти мешканців. «Тепер малеча бігає і заглядає, чи достигли вже ті персики», – сміється пані Валентина.

Територію в оренду ОСББ не здає. Єдине, що має – компенсацію за утримання будинку від ресторану «First сafe», що поряд, бо через будинок проходить водогін і кабелі закладу.

В ОСББ є свій техперсонал, який слідкує за чистотою у під’їздах і дворі. За  сумісництвом працює ще бухгалтер і електрик.

Поділитись Постом

Post Comment