У ОСББ «Новосел-Луцьк» живуть, як одна велика сім’я

ОСББ «Новосел-Луцьк» на проспекті Відродження, 53а можна впізнати по чистоті і порядку у дворі. Як то кажуть, видно, де руки приклав господар. Голова об’єднання Алла Басалик пильнує за цим вже три роки. За цей період підлатали дах, встановили дитячий майданчик і навчилися менше платити за тепло.

 

«Спершу називалися «ЖБК-Новосел», – каже пані Алла. – З 2012 року – ОСББ «Новосел-Луцьк». Зініціювала створення ОСББ у будинку колишня мешканка Тетяна Попова. Жінка запропонувала власникам квартир встановити тепловий вузол з лічильником. У зв’язку з підвищенням цін на газ мешканці погодилися. Я тоді була бухгалтером, а Тетяна – головою ОСББ. Таня переїхала і на її посаду обрали мене».

На балансі ЖЕКу будинок ніколи не був. Все тому, що зводилася дев’ятиповерхова будівля власним коштом нинішніх власників квартир. Будувалися сім років, у 1999 люди вже заселилися у новенькі домівки. Їх у будинку, до речі, 72.

Найперше, з чого розпочали наводити лад у своєму господарстві – це відновлення даху. Заодно і козирки над під’їздами перекрили сучасною черепицею, бо ті вже прогнили. Відвели територію для смітників, щоб не стояли посеред двору. Окультурили їх, розмалювали.

Дитячий майданчик мешканці теж власноруч облаштували. Замовили велику пісочницю для малечі. Хочуть ще встановити гойдалки для діток. Але розповідаючи про зону відпочинку маленьких мешканців будинку, жінка скаржиться, що тут частенько збирається молодь на нічні посиденьки і розпивання алкогольних напоїв. Неподалік будинку є нічний клуб «Шайба».

«У нас дуже погане постачання тепла. ІТП у нас нема. Тому «гріє» нас  котельня від Луцьктепло. Немає тиску. На 9 поверх тепло не доходить. ОСББ за свої кошти купило насоси за 20 тисяч гривень. Поставили, зареєстрували у Луцьктепло, все як годиться зробили».

За чистотою у дворі і під’їздах слідкує техпрацівниця, жителька сусіднього будинку. Тричі на тиждень миє сходові майданчики, обкладені плиткою.

Живе ОСББ за рахунок щомісячного внеску за утримання будинку. Тариф – 2 гривні за квадратний метр. Ці кошти сплачують на відкритий рахунок об’єднання. Додаткових надходжень «Новосел-Луцьк» не має – відсутні приватні підприємства на території будинку, реклами…

Алла Басалик каже, що за кожну потрачену копійку звітує перед мешканцями.

«На зборах щоразу зачитую про надходження і витрати. Щоправда, з цим проблем нема – у нас всі добре знають один одного, бо ж разом будувалися. Ми – як одна  велика сім’я»,  – каже жінка.

Як і у багатьох ОСББ, тут теж перейшли на економне споживання електроенергії – замінили звичайні лампи на світлодіодні, на поверхах встановили прожектори з вбудованими пасивними детекторами, що спрацьовують при наближенні людини.

Панні Алла розповідає і про болюче питання мешканців будинку – приватизація прибудинкової території. Власники квартир обурюються, бо за кілька метрів від їхньої багатоповерхівки планується зведення ще однієї 9-типоверхової забудови. Кажуть, що зверталися до мера з проханням не забудовувати територію. Але поки – тиша.

«Ділянка під новобудову вже давно викуплена міською радою, – каже Алла Олександрівна. – Зараз тут алея, парк, насаджені дерева. Їх – не буде. До того ж поруч – ще один житловий будинок».

Поділитись Постом

Post Comment