Громада маленького містечка власними силами відновила парк

Усе почалось з банального бажання трьох сестер привернути увагу мешканців маленького містечка Миколаєва Львівської області до парку. Для цього активісти зробили групу у Facebook “Миколаїв-моя хата не скраю!!!” та запропонували організувати толоку та встановити лавочку.

Парк у 2,5га був занедбаним та мав погану славу. Хоча це дендропарк, а у районі бракує місця відпочинкового сімейного відпочинку. Вже за перші три дні було зібрано кошти на першу лавку, яку встановили 1 травня 2015 року.

Молодий мешканець міста зробив безкоштовно “Проект реконструкції парку 400-річчя Миколаєва”, який було затверджено на сесії міської ради.Мерія обіцяла встановити 12 лавок, але обіцянку здійснювала довго та оманливо,та все ж таки виділила 4 лавки. Але громада не розчарувалась, а навпаки організувалась.

За спільні кошти купили та встановили 9 лавок; 12 урн для сміття; 1 качелю (за кошти заробітчанина з Португалії); 1 карусель (яку зробила сім’я Козловських); 5дитячих дерев’яних хатинок; 2 вігвами (ще 2 у процесі); 2 вказівники; 3 пари паркових меблів з палетів;  10 зручних місць для відпочинку; Встановили балки для екрану та проводимо покази фільмів під відкритим небом; Завдяки пленару скульпторів, за ініціативи Л.Хомчак, було встановлено 5 скульптур казкових героїв.

За кошт небайдужих підприємців було організовано перше сімейне свято. Занедбаний парк став улюбленим місцем відпочинку городян. Наша ініціативна група подається на гранти та вірить, що якісь “двері” дійсно відкриються нам, – стверджує активістка Галина Марченко.
Оскільки у парку ще багато можливостей та, на жаль, у нас мало коштів. До нашої ініціативи долучаються активні мешканці,підприємці та підприємства (не лише міста), емігранти (колишні мешканці), заробітчани, пластуни. У планах багато справ і не лише по парку.Ми бачимо,як пасивна та зневірена громада чекає нових ініціатив. Ми віримо у своїх городян та плануємо зробити парк відпочинковим місцем району.

Дійових осіб важко назвати тому що це – усі мешканці Миколаєва.Тут є і противники, прихильники та нейтрали. Усіх висвітлюють у своїй групі і пишаються усіма, оскільки противники надають більшої наснаги працювати, прихильники -надихають, а нейтрали це ті що чекають, щоб приєднатись.

Більше про ініціативу та багато фото у групах на Facebook  “Миколаїв-моя хата не скраю!!!” та  Парк 400-річчя.

Поділитись Постом

Post Comment