Формування спроможних територіальних громад можливо лише добровільно

Саме таких висновків дійшли учасники триденного осіннього Форуму «Спроможні територіальні громади Миколаївщини».

В рамках цього Форуму відбувся круглий стіл «Дієва самоорганізація та участь селян у формуванні спроможних територіальних громад на Миколаївщині. Виклики, практики, перспективи» та дводенний тренінг в рамках «Школи громадянської дії. 

Учасниками Форуму сформовано пакет пропозицій до нової обласної програми реформування та розвитку місцевого самоврядування на 2016-17 роки. Також  новому складу місцевих рад рекомендовано створити у своїх громадах належні правові та організаційно-правові умови для розвитку форм та механізмів місцевої демократії через ухвалення відповідних змін та доповнень. Зі свого боку експерти Фонду розвитку міста Миколаєва готові сприяти впровадженню в роботу місцевих рад кращих практик доступності, прозорості, відкритості та підзвітності органів місцевого самоврядування громаді.

Представники місцевої влади, громад з більшості районів області за круглим столом Форуму обмінювались думками щодо дотримання добровільності та результатів адміністративно-територіальної реформи

Пост-реліз круглого столуВідеосюжет  щодо круглого столу

Перлиною Форму стало дводенне навчання у «Школі громадянської дії». Експерти та практики «Ресурсного центру сприяння розвитку місцевої демократії на Миколаївщині», що створено Фондом розвитку м. Миколаєва, запропонували насичену программу

Відеосюжет  щодо тренінгу. Фотозвіт тренінгу

Експерти та практики «Ресурсного центру сприяння розвитку місцевої демократії на Миколаївщині», що створено Фондом розвитку м. Миколаєва, зокрема, професор ОРІДУ НАДУ при Президентові України Сергій Саханенко, експерти Фонду Тетяна Золотухіна та Тетяна Гвоздь  запропонували насичену програму, що містила:

  • по-перше, роз’яснення людською мовою ідеологію та плани реформ з формування спроможних місцевих громад згідно нових вимог законодавства України;
  • по-друге, практичні вправи — роботи над помилками та узагальнення кращих практик перших кроків формування спроможних місцевих громад в Миколаївській, Одеській та інших областях України. Зокрема, формування перспективних планів та паспортів об’єднаних громад, практики організації та результатів їх громадських обговорень;
  • по-третє, презентацію можливостей залучення ресурсів (кошти: ДФРР, державного бюджету, місцевих бюджетів та гранти міжнародних і місцевих донорів) для формування та розвитку спроможних територіальних громад.

Навчальні матеріали тренінгу

В результаті навчання, представники сільських територіальних громад (сільський голова + громадський активіст) сформують власні проекти формування нових спроможних територіальних громад на основі самоорганізації та участі селян. А експерти Фонду протягом 2015-16 року допоможуть мобілізувати ресурси для їх реалізації.

Форум став черговим заходом трирічного проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» при партнерстві з Миколаївською обласною радою, Миколаївською обласною державною адміністрацією згідно рішення №7 Миколаївської обласної ради від 30.07.2015 року «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».

Прес-служба ММГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Форум відбувся в рамках проекту ФРММ на тему: «Дієве безпосереднє народовладдя у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment