Місцини: Як живе ОСББ «Альянс-Луцьк»

ОСББ з промовистою назвою «Альянс-Луцьк» з 2011 року наводить порядки у дворі самостійно. За чотири роки існування співвласники облагородили дитячий майданчик, відремонтували дахи, огородили прибудинкову територію. Про ці та інші вирішені проблеми розповів голова об’єднання Олег Федіна.

Олег Степанович каже, що спершу зорганізувалась ініціативна група. Люди просто захотіли самі хазяйнувати і здійснювати контроль над тими коштами, які сплачували в ЖЕК. Балансоутримувачем на той час було ТзОВ «МЖК». От і створили ОСББ «Альянс-Луцьк» у 2011 році. 

«Ідею назви подав я, – ділиться чоловік. – Альянс – це об’єднання. А наше об’єднання унікальне в своєму роді – включає аж шість будинків. Таких у Луцьку є лише декілька».

Пан Олег зізнається, що на початках люди були насторожені. При ЖЕКу мешканці і не знали один одного. Ніякі збори ЖЕК не проводив, не звітував про свою роботу у житловому комплексі. А коли виникла ідея об’єднатися, подумали, що знайшовся ще один шахрай. Бо ж хтось має стати розпорядником коштів. Але інша справа, коли виходиш до людей, звітуєшся за все, тоді і страх зникає.

«На той час люди не знали, що є ревізійна комісія, яка перевіряє раз в рік фінансову діяльність ОСББ. Не знали, що створюється спеціальна структура – правління ОСББ. От у нас шість будинків, і з кожного є представник у правлінні», – розповідає Олег Степанович.

Голова ОСББ з радістю показує новий дитячий майданчик, який співвласники вирішили встановити в першу чергу після об’єднання.

«Найперше поставили дитячий майданчик. Його в нас взагалі не було. Пісок на площадку при ЖЕКу не завозився. Тут стояла вода. Все, що зараз є: лавки, смітники, доріжки з бруківки, бесідка – це все за кошти ОСББ. Щоправда, у цьому році фонд «Новий Луцьк» поставив нам ось ці турніки, – каже пан Олег. – У нас був навіть свій собачка, жив он в цій будці. Сторожував двір», – з посмішкою додає чоловік.

Серед інших ремонтних робіт об’єднання – оновлення дахів, встановлення світлодіодних ламп у всіх 14 під’їздах. Цоколі будинків облицювали природним каменем. Є ще й у пінопласті.

«Ми поставили світлодіодне освітлення на кожному поверсі сходового майданчика і при вході у під’їзди. Раніше у нас були лампи на 40 Вт. Світлодіод бере 5 Вт, а світить як 75-ка. Тобто у вісім раз економимо електроенергію, – розповідає голова ОСББ. Нещодавно осучаснили вхід у три під’їзди як зразок для власників квартир, щоб вони могли сказати чи  робити і решту під’їздів такими. Клінкерна плитка для зовнішніх робіт, на сходах – теж плитка і ковані перила. Козирки також підперли кованими стовпами, щоб з часом не прогиналися», – продовжує список виконаних завдань керівник.

Крім правління, ОСББ «Альянс-Луцьк» має ще техперсонал. Пан Леонід слідкує за чистотою у дворі. Каже, що працюється добре. Заробітна плата – відповідна. Люди привітні, вітаються.

 

«Було, що хтось із мешканців розбив посудину з салатом у дворі. Прийшов, вибачився», – пригадує чоловік.

За озеленення, зокрема квіткові клумби в ОСББ є відповідальні жіночки. Якщо потрібна фінансова допомога на закупівлю квітів, то об’єднання йде на зустріч. А як винагороду за догляд клумб правління об’єднання вирішило зменшити їм суму щомісячного внеску.

ОСББ «Альянс-Луцьк» позик ніколи не брало. Є рахунок у банку, який поповнюється завдяки щомісячному внеску власників квартир. Тариф за утримання будинку складає 2,04 гривні. Відповідно до квадратури кожен власник сплачує певну суму у так званий фонд об’єднання. Таким чином щорічний бюджет ОСББ складає декілька сотень тисяч гривень. Додатково гроші у людей не збирають. Бухгалтер всі платежі здійснює шляхом перерахунку. І для звітності простіше, і прозоро. 

Більше того, на прибудинковій території є кілька приватних об’єктів. З кожним власником укладені договори. Підприємці напряму сплачують на рахунок ОСББ за оренду прибудинкової території. Сума залежить від площі, яку займає об’єкт. Уся територія біля будинків приватизована і огороджена новим парканом.

«Загородилися, бо раніше всі, хто приїжджав на ринок, паркувалися на газонах прямо під вікнами квартир»,  – пояснив Олег Федіна.

Власниця квартири в ОСББ «Альянс-Луцьк» Тетяна Степанівна каже, що щаслива, живучи в такому будинку. «Стара квартира обслуговується ЖЕКом № 8, то – кошмар. Довідку ніяк не можна взяти, треба тиждень чекати, платити гроші. А тут все прекрасно. Зателефонувала, голова прийшов з печаткою, підписав і все, питання вирішене. Треба сантехніка, зателефонувала ще раз і хлопці через 10 хвилин прийшли. Багато що змінилося на краще. А який у нас двір, підвали, огорожа. У під’їзді чистота і приємний запах. Техпрацівниця прибирає два рази в тиждень: у понеділок і четвер. Словом, живемо і радіємо», – каже пані Тетяна.

Поділитись Постом

Post Comment