Ініційовану Студентським братством перевірку спробували «нейтралізувати» у Верховній Раді

 Учасниками проекту “Ні!” корупції в медичних вишах”, що здійснюється ВМГО “Студентське братство” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, висловлюють занепокоєння через корупціогенний тиск на МОЗ з метою зміни підходів до перевірки Національного університету ім.Богомольця. Цей тиск може породити реальну корупцію і “злив” прогресивної ініціативи щодо перевірки.

З трибуни Верховної Ради оголошено інформацію, яка, на думку активістів Студентського братства, має зацікавити правоохоронців, експертів та виборців. Йдеться про спробу вплинути на Міністра охорони здоров’я з  боку «лобістів» відстороненого ректора НМУ Катерини Амосової, серед яких опинилася і член Громадської ради НМУ, голова парламентського комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич, а також її заступник у парламентському комітеті Олександр Співаковський.

Важливий аспект: Катерина Амосова та чинний склад ректорату під час попередньої перевірки перешкоджали роботі міжвідомчої групи з вивчення орендно-майнових відносин в НМУ. Адже 18 травня 2015 року в листі до НМУ Олександр Квіташвілі зазначив, що К.Амосова отримала окреме  доручення МОЗ від 27.04.2015 року № 57, яким була зобов’язана, зокрема, надати усю необхідну для проведення перевірки документацію, сприяти перевірці та роботі міжвідомчої робочої групи з її проведення, проте «жодного документа, що були витребувані, адміністрацією Університету робочій групі не надано», створювалися перешкоди для її проведення.

За чинним законодавством МОЗ завжди має право не лише відсторонювати ректорів медуніверситетів під час перевірки, але й розірвати з ними контракт в разі його порушення. Катерина Амосова – єдиний ректор, яка 19 травня 2015 року на публічному захисті провалила звіт про виконання контракту через виявлені правопорушення із використання бюджетних коштів та майна медуніверситету. Тим більше, що вона, її чоловік та інші учасники організованої групи, які впливають на “розпил” мільйонів бюджетних коштів університету, вже засвітилися в багатьох матеріалах антикорупційних журналістських розслідувань на 2+2, НТН, на 17 каналі тощо.

Початок перевірки, яку понад півроку вимагали учасники антикорупційного моніторингу на пікетах МОЗ і у листах, переданих на особистих прийомах Міністра, став несподіванкою для Амосової.

МОЗ для об’єктивності перевірки призначив керівником університету непідконтрольну Амосовій людину – Віталія Цимбалюка, одного із керівників Національної академії медичних наук, завідувача кафедри нейрохірургії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Він мав за задумом МОЗ контролювати печатку університету і не допустити фальсифікації документів.

Заступником керівника комісії з перевірки НМУ О.Квіташвілі відразу призначив Першого заступника Міністра Олександру Павленко. Її міцніший зв’язок із українськими реаліями (ніж у голови комісії – Квіташвілі, який з 6 жовтня жодного разу не виїздив на об’єкт перевірки спільно з іншими членами комісії) та юридичний досвід мав би допомогти у належному документуванні виявлених порушень.

Проте така сильна форма перевірки виявилася неприйнятною для Амосової та її лобістської групи у Верховній Раді. На Олександра Квіташвілі почався тиск. В результаті прямо в парламенті Міністр дав зрозуміти, що задовільнив Амосову по абсолютно усіх пунктах. Склад комісії та особу в.о. ректора керівник МОЗ погодився змінити, а К.Амосову повернути в останній день перевірки на посаду ректора. Хоча, сама Амосова була призначена на посаду в.о. ректора 24 лютого 2014 року під час аналогічної перевірки і кінцевої дати її перебування на посаді в.о. тоді не передбачалося. Хоч сама Амосова тоді в ефірі 1+1 пообіцяла прийти лише на один день, щоб правильно оформити на посаді в.о. ректора лідера Революції Гідності в НМУ професора В.Досенка.  Пізніше цьому “Викладачу Року в НМУ” К.Амосова просто не продовжила контракт, а Фарід Алієв (член створеної на чолі з чоловіком ректора “громадської ради НМУ”) просто розбив мегафон лідеру студетів Є.Гончару, що пікетували ректорат проти звільнення професора В.Досенка.

Громадські активісти проведуть дослідження усіх фактів тиску “корупціогенного лоббі” та звернуться із відповідними матеріалами до правоохоронних органів. Сьогодні вже спрямовано перші інформаційні запити.

Поділитись Постом

Post Comment