Ті громади, які розпочнуть реформу зараз – виграють

Любомльський район поки не може похвалитися жодною об’єднаною громадою. Як відомо, за Перспективним планом, на цій території передбачено створення 3-х громад із центрами у Любомлі, Головному та Гущі.

Щоб активізувати роботу, в результаті якої громади якомога швидше зможуть отримати ті преференції, що гарантує держава, впевнено розвиватися у європейському напрямку, у конференц-залі Любомльської райради зібрали місцевих голів на розмову.

Із влади на зустрічі – голова Любомльської районної ради Микола Сушик, начальник відділу з питань юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату райради Петро Гусєв. Із переконливими аргументами, що боятися цієї реформи не варто, виступила керівник Волинського ресурсного центру розвитку локальної демократії Ірина Гайдучик.

Об’єднання громад забезпечить якість та доступність послуг, уможливлює акумуляцію місцевих податків, створення кращих інвестиційних умов для бізнесу та багато іншого. Усі ці аргументи вкотре наводила Ірина Гайдучик. Не оминула увагою і позитивний приклад вже об’єднаних п’яти громад на Волині з центрами в Устилузі, Зимному, Голобах, Велицьку і Смолигові. – Ці громади – пілотні програми. Вони не бояться змін, що принесе реформа, а навпаки, добре розуміють, що держава вперше передає стільки повноважень органам місцевого самоврядування та ще й підсилює їх фінансово. У цих громадах керівники та й самі люди чітко усвідомлюють: розвиток їхньої території – справа рук їх самих, – аргументує пані  Ірина.

UfqlexbrОднак все ж помітні побоювання сільських голів. Мовляв, а хто і де буде надавати адмінпослуги після об’єднання. Наразі надання адміністративних та соціальних послуг, розміщення правоохоронних та інших служб, пожежних частин здійснюється в районному центрі. Після проведення процесу об’єднання громад такі послуги надаватимуться в кожному центрі об’єднаної громади. Держава більше не втручатиметься в діяльність громади, окрім того, що даватиме освітні та медичні субвенції.

Крім того, після проведення процесу об’єднання, громади отримають більше повноважень, повним спектром яких користуються зараз лише міста обласного значення. А це – планування розвитку громади та формування бюджету; економічний розвиток, залучення інвестицій; управління земельними ресурсами; розвиток місцевої інфраструктури; утримання вулиць і доріг на території громади; налагодження транспортного сполучення тощо.

– Створення власної моделі локальної демократії є необхідною умовою результативного реформування місцевого самоврядування, а реальна участь громадян у вирішенні питань місцевого значення є однією з найважливіших умов побудови громадянського суспільства.  Треба налагоджувати роботу з населенням. Залучати людей до прийняття рішень, робити їх співучасниками. А це – запорука переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень та відмова від радянської системи. Тому ті громади, які розпочнуть реформу зараз – виграють, – пояснює Ірина Гайдучик.

Поділитись Постом

Post Comment