Після «уроків децентралізації» майбутні педагоги роз’яснюватимуть реформу в селах

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» провела  презентації на тему громадянської освіти та децентралізації для студентів і школярів Слов’янська. Виступи пройшли у педагогічному ліцеї та педуніверситеті не випадково – саме там вчаться ті, хто планує навчати інших. Майбутні педагоги довідалися, що таке «децентралізація» і як створити «спроможну громаду», що отримає від держави додаткові ресурси, права і можливості для свого розвитку.

Організатор заходу Віталій Іванов, представник ВМГО «Студентське братство» зі Львова, також продемонстрував учням відеоролик, спрямований на подолання негативних міфів про цю реформу, які виникають через брак поінформованості. В результаті було сформовано групу молодих  волонтерів, охочих продовжити роз’яснювальну роботу в селах.

Усі бажаючі стати волонтерами заповнили анкети, в яких розповіли про свої волонтерські зацікавлення і повідомили, до яких сіл хочуть поїхати для здійснення просвітницької роботи серед однолітків та педагогів на тему створення спроможних громад. Адже села Сходу України сьогодні досить часто страждають від браку поінформованості й залишаються осторонь об’єднання спроможних громад. Як приклад участі молоді у просуванні реформи Віталій Іванов продемонстрував  відеосюжет про те, як школярі з райцентру Сватове у Луганській області в рамках волонтерської ініціативи Студентського братства проводять «уроки децентралізації» у школах навколишніх сіл. Це  села, де панують міфи, і їх мешканці бояться об’єднатися, переплутавши нинішню реформу із створенням колгоспів.  

Аналогічні презентації на тему децентралізації розпочалися у Краматорську і Красному Лимані. Серед усіх зацікавлених молодих громадян та педагогів Студентське братство розповсюджує  буклети та інші друковані матеріали, надані Інститутом Громадянського Суспільства (Київ). Також для подальшого просування децентралізації серед молодіжної аудиторії започатковано партнерство ВМГО «Студентське братство» з обласним «Офісом реформ». Просвітницьку діяльність у навчальних закладах погодилась підтримати Слов’янська міська рада та відділ освіти.

 

 

 

 

 

 

Поділитись Постом

Post Comment