Студентське братство створює волонтерські групи для роз’яснення децентралізації у селах

Коли всі строки для створення спроможних громад минули і у низці громад Луганщини (Сватівська, Білолуцька, Красноріченська та інші)  кількість об’єднаних населених пунктів виявилася рівними нулю – на допомогу прийшли молоді волонтери.

Після проведення Всеукраїнською молодіжною громадською організацією мотивуючих презентацій у школах Сватового і просвітницькі поїздки до сіл зголосилося кілька десятків старшокласників. Вони підготували власні промови для виступів серед однолітків та педагогів.

Охочих  школярів Студентське братство запросило на майстер-клас і показало, як проводити спілкування у сільських школах.

На прохання Студентського братства новопризначений голова райдержадміністрації Володимир Озеров забезпечив наявність транспорту для молодіжної просвітницької діяльності. В результаті, юні волонтери отримали досвід для розвитку своїх лідерських та ораторських здібностей.

Вони поспілкувалися з однолітками і педагогами сіл Мілуватка і Гончарівка, які відмовилися від об’єднання, передбаченого перспективним планом, затвердженим Головою Луганської військово-цивільної адміністрації.

Із активістами у поїздці селами побували журналісти 112-го каналу. Селяни, як видно з інтерв’ю сільського голови, у міфотворчості зайшли так далеко, що переплутали децентралізацію із створенням колгоспів і тому відмовилися від об’єднаної громади. Отже, особливо актуальною стає саме інформаційно-просвітницька кампанія із залученням таких інновативних каналів комунікації як молодіжні просвітницькі заходи, «уроки децентралізації» для учнів та педагогів сільських шкіл.

Аналогічні просвітницькі зустрічі ВМГО «Студентське братство» вже провело у Красному Лимані та Краматорську Донецької області. Там також зібрано учнів, які готові брати участь у інформаційно-просвітницькій кампанії для просування реформи у селах Сходу України.

 

Поділитись Постом

Post Comment