«Уроки децентралізації» розпочалися в школах у Перемишлянському районі Львівщини

Інформаційно-аналітичний центр «Логос» розпочав просвітницьку кампанію, зустрічі для підвищення обізнаності населення щодо реформи місцевого самоврядування у тих місцевостях, де села відмовилися від об’єднання. Кінцевою метою зустрічей є стимулювання процесів створення спроможних громад.

У Перемишлянському районі реформа місцевого самоврядування зовсім «забуксувала». В обласному перспективному плані передбачено, що до Перемишлянської громади має входити 22 села, а до Бібрської – 29. Проте через брак поінформованості і панування міфів щодо реформи жодне село, що межує з містами Бібрка чи Перемишляни (а це два єдині міста у районі) так і не погодилося на створення об’єднаної громади з цими центрами.

Першою відбулася зустріч у туристично привабливому селі Унів, який славиться своєю Свято-Успенською Унівською Лаврою. Таким селам реформа є особливо актуальною, адже нинішній адміністративний устрій є вкрай неефективним і гальмує їх розвиток. Село Унів не має власної сільської ради, бо входить до іншої – Короснянської. А ця сільрада досі не стала на шлях створення спроможної громади. Втім, щоб добратися до Коросно мешканцям Унева доводиться їхати через районний центр.

Пан Володимир, який після спеціального навчального курсу був рекомендований Інститутом Громадянського Суспільства – профільною експертною організацією – до здійснення комунікації реформи з децентралізації, розповів сільській аудиторії, які переваги отримає село після створення спроможної громади і якими для кожного села мають бути послідовні кроки до участі в реформі. Зокрема, він наголосив, що для сіл, які входять до інших сільрад важливо знати, що завдяки реформі у кожному селі (якщо там живе не менше 50 осіб) з’явиться власний обраний керівник – староста.

Своє прияння у проведенні центром «Логос» інформаційно-просвітницької кампанії пообіцяли Перемишлянська РДА, усі міські та три сільські ради у Перемишлянському районі, а також місцеві фермери. Заплановано зустрічі з такими цільовими групами як молодь, підприємці, депутати сільських рад, прихожани церков тощо.

Учні, працівники унівської школи, священик та відомий суспільний діяч – голова благодійного фонду ім. Климентія Шептицького отець Йосафат Войтек переглянули відеоролики щодо децентралізації та обговорили суть реформи. Спікером та модератором дискусії виступив керівник асоціації сільських та селищних рад у Перемишлянському районі, експерт з місцевого самоврядування Володимир Мишолівський, який є одним із ініціаторів створення центру «Логос».

Поділитись Постом

Post Comment