У Києві стартує серія лекцій про участь громади у прийнятті міських рішень

У Києві розпочався безкоштовний освітній курс про іноземний та український досвід участі громадськості в прийнятті міських рішень. Мета проекту – спільне творення нового механізму участі громади Києва у прийнятті міських рішень. 

Розробка механізму відбуватиметься у два етапи: перший – освітній курс про іноземний та український досвід участі громадськості в прийнятті рішень у місті, другий – проектний семінар, воркшоп, з вироблення конкретного механізму.

Освітній курс проходить в рамках проекту Департаменту архітектури.  Як зазначають організатори, сьогодні в Україні відсутні способи повноцінної спільної роботи громади, влади та бізнесу щодо вирішення питань у галузі планування міста, розвитку громадських просторів, облаштування міського середовища.

Чинним законодавством передбачено лише процедуру громадських слухань при розробці містобудівної документації – генерального плану міста, плану зонування та детальних планів територій. Передбачається, що новий механізм допоможе облаштувати територію міста з урахуванням думки громади.

Програма освітнього курсу:

  • 15 липня, середа – лекція експерта з урбаністики при Департаменті містобудування та архітектури Катарини Георге. Тема: «Різні форми громадської участі в Німеччині»
  • 22 липня, середа – лекція кандидата історичних наук, керівника сектора історико-бібліографічних досліджень Інституту «УкрНДІпроектреставрація» Катерини Гончарової. Тема: «Досвід CША у залученні громади до збереження історичної спадщини».
  • 29 липня, середа – доповідь начальника відділу Департаменту містобудування та архітектури Анни Бондар. Тема: «Сучасні реалії участі громадськості в Україні»

Проектний семінар відбудеться у вересні. Для участі у заході необхідно прослухати весь освітній курс, надіслати мотиваційний лист і резюме. Учасників семінару, 12 осіб, буде відібрано на конкурсній основі.

Детальні умови участі будуть доступні з 15 серпня на сайті Департаменту містобудування та архітектури та на сторінці Департаменту у Facebook.

Джерело:  Dreamkyiv

Поділитись Постом

Post Comment