За досвідом роботи органів самоорганізації населення – до Вознесенська!

11 липня 2015 року, у суботу, до міста завітали керівники регіональних ресурсних центрів з створення органам самоорганізації населення з 11 міст України на чолі з головою Всеукраїнської Асоціації сприяння самоорганізації населення Крупником Андрієм Семеновичем, Золотухіним Михайлом Євгеновичем – головою правління ФОнду розвитку м.Миколаєва та директором Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного Фонду «Відродження» Олексієм Орловським.

         Мета візиту – онайомлення з досвідом роботи міської влади з громадськістю, з громадською радою, благодійними та громадськими організаціями. Але найбільше їх цікавили практичні дії органів самоорганізації населення «Перлина Гаю» та «Лідер» щодо розвитку місцевої ініціативи, залучення членів цих ОСН до практичних кроків щодо покращання благоустрою своїх територій, встановлення дитячих майданчиків, організації дозвілля молоді та відвідування жителів похилого віку тощо.

З привітальним словом виступила секретар міської ради Лариса Михайлівна Торжинська: «Ми охоче працюємо з головами ОСН, лідерами громадських організацій, завжди підтримуємо їх ініціативу на проведення консультацій з громадськістю. Міська влада розуміє, що сьогодні органи самоорганізації населення, інші демократичні формування є прикладом створення самодостатніх громад в майбутньому.»

Про практику співпраці з ОСНами розповіла Тетяна Зелінська, начальник відділу забезпечення депутатської діяльності та сприяння розвитку місцевого самоврядування. «Саме наш відділ сприяє створенню нових органів самоорганізації населення. У 2014 році ми ініціювали проведення навчання членів ініціативних груп щодо створення ОСН в Миколаєві та 2-х навчань – у Вознесенську».

На сьогодні в залі присутні 4 потенційні лідери ОСН, які завершують процедуру оформлення документів на сесію міської ради. Це ОСН «Соколи» (Томащук Наталія), ОСН «Болгарка1» (Ніколенко Олександр), ОСН «Лагеря» (Синявська Яна) та ОСН «Пошукайло»(робоча назва) ( Городній Анатолій).

Це – майбутні учасники проектів з метою залучення коштів на вирішення проблемних питань своїх територій. Ми сподіваємося і віримо у допомогу  наших давніх колег – Золотухіна Михайла, голови Фонду розвитку Миколаєва, працівників Миколаївського ресурсного центру та наших місцевих , досвідчених лідерів самоорганізації населення. Плануємо також розробити міську Програму сприяння розвитку органів самоорганзації населення та відродити конкурс соціальних проектів саме для ОСНів як мотивацію для створення цих нових об’єднань.

І практичні презентації щодо підсумків своєї трьохрічної роботи надали голови ОСН «Перлина Гаю» Роман Бебінов та ОСН «Лідер» – Володимир Трандафіл.

На Прямому члени ОСН «Перлина Гаю» опікуються майже всіма питаннями життєдіяльності цього мікрорайону. Встановлення дитячих та спортивних майданчиків, створення свого власного кінозалу, встановлення безкоштовного інтернету, проїзд в автобусах , розширення кладовища, відвідування стареньких сусідів… Перелік можна продовжувати і далі.

А родзинкою роботи ОСН «Лідер» стала боротьба за чисте довкілля, за те, щоб люди мікрорайону Зеленого Гаю проживали у відповідних санітарних умовах, щоб щезли раз і назавжди несанкціоновані смітники, щоб на лісних галявинах мікрорайону було чисто, а на клумбах  та прилеглих територіях – росли квіти. Саме для цього цей ОСН став ініціатором створення громадських інспекторів благоустрою, які б мали право робити попередження та складати адміністративні протоколи про порушення правил благоустрою згідно 152 статті Адміністративного кодексу.  Положення про громадських інспекторів було затверджено на минулому засіданні виконавчого комітету.

Про роботу громадської організації «Агентство економічного розвитку» в нашому місті знають багато. Але нашим гостям були цікаві останні проекти з правової освіти переселенців, прозорого бюджету, діяльність Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради, який очолює Аверков Сергій. Він же і є головою громадської організації «АЕР». Були розглянуті питання і об’єднання громад, проведення адміністративно територіальної реформи та децентралізації влади.

На закінчення зустрічі голова Всеукраїнської Асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Семенович Крупник щиро подякував вознесенцям за  прийом, за кращі практики в роботі органів самоорганізації населення та побажав подальших кроків на шляху демократичного розвитку Вознесенської територіальної громади.

 

Поділитись Постом

Post Comment