Наблизити владу до потреб киян неможливо без допомоги ОСНів

Децентралізація влади у столиці безсумнівно має відбуватись за участі активної громадськості.

Про це заявив на брифінгу в Кризовому медіа-центрі голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник.

Наблизити владу до потреб киян райради (в разі їх відновлення) зможуть тільки спільно з органами самоорганізації населення, які дійсно знають та вже вирішують проблеми  мікрорайонів, жителів, контролюють стан територій, ремонтні роботи та якість послуг.

 Але для розвитку ОСНів мало політичної волі лише столичної влади. Верховна Рада має оновити законодавство, зокрема, прийняти законопроекти «Про органи самоорганізації населення» (№ 2466) та «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання» (№ 2467). Це значно розширить можливості для жителів вирішувати місцеві проблеми.

Зазначені законопроекти мають подолати наболілі проблеми, що заважають ОСНам працювати, і, на думку громадських експертів, допоможуть реальному зміцненню громад та дотриманню інтересів людей протягом реформи. Законопроекти нещодавно були подані у Верховну Раду за підписами 17 народних депутатів від різних політичних сил.

На цей момент в Києві всього зареєстровано 128 органів самоорганізації населення. З них 63 — комітетів мікрорайонів, 53 будинкових, 8 квартальних та 4 вуличних комітетів. Через складну процедуру утворення серед тих ініціативних груп жителів, що останнім часом подали документи на створення ОСНу до Київради, лише чверть пройшла цей шлях до кінця.

Довідка:

Згідно опитування, біля 80% українців виступають за децентралізацію та розширення повноважень місцевого самоврядування. Переважно тому, що вважають: тоді вони зможуть посилити свій вплив на органи влади. Цей вплив, зокрема, відбувається через загальні збори або конференції мешканців, а також органи самоорганізації населення (ОСНи), які дбають, щоб життя в громаді було гідним, комфортним, безпечним та згуртовують для цього людей.

Більше про ініціативу:  http://samoorg.com.ua/blog/tag/zakonoproekti, facebook.com/groups/samoorg2015

Поділитись Постом

Post Comment