Розробка нової редакції Закону “Про органи самоорганізації населення” увійшла до Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні

4 червня 2015 р. Верховна Рада України схвалила План законодавчого забезпечення реформ в Україні.

Верховна Рада згідно Постанові №2986 рекомендує суб’єктам права законодавчої ініціативи здійснювати розробку та внесення на розгляд ВРУ визначених Планом законопроектів з урахуванням установлених у ньому строків.

Так, в підрозділі Плану “3.2. Децентралізація влади та реформа місцевого самоврядування” передбачено розробку законопроекту “Про органи самоорганізації населення (нова редакція)”.

Строки підготовки відповідного законопроекту – ІI квартал 2015-2016 рр., а в якості інституційного джерела прийняття закону вказується Позачергове послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України» від 27 листопада 2014 року.

В Постанові процитовані слова з Послання Президента, які трактуються як концептуальні засади для майбутнього законопроекту:

«…унезалежнення процесу утворення органів самоорганізації населення від волі органів місцевого самоврядування. …органи місцевого самоврядування позбавляються повноважень з надання дозволу на утворення органів самоорганізації населення і прийматимуть рішення лише з делегування їм повноважень у межах компетенції власних виконавчих органів».

За словами голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрія Крупника, зазначеним засадам цілковито відповідає законопроект №2466 «Про органи самоорганізації населення» (нова редакція), який підготовлений Асоціацією та у березні поданий у Верховну Раду за підписами 17 народних депутатів від різних політичних сил.

Тому Асоціація пропонує профільному Комітету ВРУ замість розробки нового законопроекту взяти на опрацювання вже готовий, якісний та узгоджений з експертами та громадськістю документ.

Також Планом передбачено законодавче врегулювання питання проведення всеукраїнських та місцевих референдумів. 

Постановою №2986 рекомендовано комітетам Верховної Ради України відповідно до предметів їх відання забезпечити своєчасність опрацювання і надання народним депутатам України передбачених Планом законопроектів, супровідних документів, аналітичних і довідкових матеріалів до них, а також повноту та ґрунтовність висновків щодо цих законопроектів.

Всі законопроекти розподілені на сім окремих розділів: Конституційна реформа та верховенство права; Реформа системи національної безпеки та оборони; Міжнародні зобов’язання України; Стабілізація мікроекономічної ситуації та реформування економіки; Соціальна сфера; Охорона довкілля та природокористування; Охорона довкілля та природокористування.

За матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України

Поділитись Постом

Post Comment