Асоціація сприяння самоорганізації населення розпочинає реалізацію проєкту «Інституційна сталість для дії: розвиток спроможності Асоціації в кризовий час» для глибокого та критичного переосмислення власної діяльності в умовах затяжної кризи, спричиненої повномасштабною війною та суттєвими змінами в суспільних пріоритетах. Це стало можливо у межах Проєкту «Імпульс», що реалізовується Міжнародним фондом «Відродження» та Фондом Східна Європа за фінансування Норвегії (Norad) та Швеції (Sida).
У відповідь на виклики, спричинені повномасштабною війною, ми прагнемо зміцнити нашу організаційну, кадрову та аналітичну спроможність, а також підвищити інституційну сталість. Війна загострила наявні проблеми нестачі ресурсів, кадрового дефіциту та ускладненої безпекової ситуації. Із початком вторгнення відбулися суттєві зміни у складі команди, що спричинило відчутний кадровий вакуум. Станом на зараз організація гостро потребує оновлення керівних органів – правління та голови, а також відновлення аналітичного потенціалу шляхом залучення нових фахових аналітиків.
Ми вже розпочали пошук однодумців, які скоро приєднаються до нашої команди.
Такі кардинальні зміни вимагають оновлення стратегічного бачення та операційних політик. Фактично, наразі нові напрями роботи жодним чином не відображені у стратегічних документах, що вимагає їх оновлення. Користуючись нагодою та можливістю організаційного переосмислення, ми плануємо змінити назву організації та провести ребрендинг, посилюючи позиціювання. Відповідно до змін, буде оновлено й підхід та стратегію комунікації. Фактично, цей грант стає «Імпульсом» для перезавантаження роботи організації.
Як аналітичний центр Асоціація працює вже понад 10 років, аналізуючи прогалини законодавства та місцевих процедур у сферах місцевого самоврядування та громадської участі в управлінні локальними справами. З початком повномасштабного вторгнення, Асоціація активно долучилась до роботи з прифронтовими та деокупованими громадами Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської та Запорізької областей, щоб забезпечити їх поетапний перехід від зони ведення бойових дій до повного відновлення діяльності цивільних інституцій та включити громадян до процесів ухвалення рішень. Окрім інституційних організаційних питань, робота в межах проєкту «Імпульс» стане логічним продовженням цієї діяльності, фокусуючись на громадах зазначених областей, працюючи для оновлення системи місцевого самоврядування та відновлення довіри до публічної влади. Наші ініціативи допомагають створити сталі механізми демократії навіть у найскладніших умовах.
Основними напрямами роботи мають стати:
- Інструменти громадської участі.
- Процеси відновлення, зокрема на деокупованих територіях.
- Робота з громадами Одеської області та сприяння розвитку інших громад України.
Ми працюємо для того, щоб відновлення найбільш постраждалих громад відбувалось прозоро та з громадським контролем. Наші попередні дослідження в цих регіонах (зокрема, аналітика кадрової політики, адміністративно-територіального устрою, безпеки та участі) довели, що ці території мають великий потенціал. Ми відчуваємо обов’язок підтримати їх саме зараз, коли починається відновлення.
Публікація написана у межах Проєкту «Імпульс», що реалізовується Міжнародним фондом «Відродження» та Фондом Східна Європа за фінансування Норвегії (Norad) та Швеції (Sida). Зміст матеріалу не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження», Фонду Східна Європа, Уряду Норвегії та Уряду Швеції.