Слідом за активними громадянами до навчання із механізмом проведення стратегічної екологічної оцінкі документів державного планування долучилися посадови особи Білокуракинської селищної ради, члени робочої групи з корегування Стратегії розвитку територіальної громади та робочої групи з організації проведення СЕО проєкту відкоригованої Стратегії розвитку.
Експерти ГО «Громадська ініціатива Луганщини» спільно з учасниками заходу крім методики обговорили перспективні сучасні напрямки в сфері збереження довкілля, зокрема модель циркуляційної економіки, напрямки виконання європейської «зеленої угоди». Чому це важливо? Зараз в громаді нараховується 34 населені пункти. На території Білокуракинської СТГ працює біля 300 суб’єктів господарської діяльності (підприємства середнього підприємства виробничої сфери, малого та мікро- підприємства виробничої сфери, торгівлі, ресторанного господарства, приватні підприємці). На території громади є 5 родовищ корисних копалин (кварцитів, крейди, піску, глини, щебню, мергелю), які можна використовувати для виробництва будівельних матеріалів. Також є 6 об’єктів природно-заповідного фонду району місцевого значення: 2 заказники, 1 геологічна і 1 ботанічна пам’ятка природи, велика площа лісового фонду тощо. Заходи з відтворення лісів відбуваються, в переважній більшості, за кошти лісогосподарських підприємств, тількі два підприємства отримали державні кошти на ведення лісового господарства, в тому числі державне підприємство «Білокуракінське лісомисливське господарство». Однак, з року в рік, виділення лісгоспам таких земель під залісення зменшується у зв’язку з законодавчими перепонами та іншими чинниками.
Тому в новому проєкті Стратегії необхідно врахувати всі можливі завдання та наслідки подальшого розвитку громади та використання її екологічного ресурсу. Наприкінці заходу учасники вирішили також активізувати спільну роботу в рамках проєкту.
#EU4USociety
#ПрямуємоРазом
#MovingForwardTogether.
Захід проводився ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Будуємо успішну Білокуракинську селищну громаду разом! Забезпечення сталого еко середовища» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».