Чи дійсно українці можуть вирішити власні питання, звернувшись до центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) через телефонну «гарячу лінію» або в електронному форматі?
Експерти та експертки Асоціації сприяння самоорганізації населення дослідили роботу Урядової «гарячої лінії», а також телефонних «гарячих ліній» та сервісів електронних звернень до центральних органів виконавчої влади в Україні.
Дослідження містить:
- аналіз організаційно-правового забезпечення функціонування телефонних «гарячих ліній» та сервісів електронних звернень в органах виконавчої влади;
- оцінку доступності інформації про ці інструменти на офіційних сайтах КМУ і ЦОВВ;
- аналіз судової практики щодо телефонних та електронних звернень громадян;
- аналіз результатів 600 контрольних телефонних і електронних звернень на Урядову «гарячу лінію», телефонні «гарячі лінії» та електронні сервіси відібраних ЦОВВ (метод «таємний покупець»);
- рейтинги відібраних 30 телефонних «гарячих ліній» і сервісів електронних звернень органів виконавчої влади.
До речі, це вже третій моніторинг «гарячих ліній» ЦОВВ, який проводить Асоціація. Попередні два моніторинги проводились у 2012-2013 і 2014-2015 роках.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проєкту «Моніторинг та оцінка роботи «гарячих ліній» і електронних звернень в органах виконавчої влади». Зміст публікації є винятковою відповідальністю виконавців проєкту і не обов’язково відображає погляди Міжнародного фонду «Відродження».